Křest desky „mrazení“ se hodně povedl říká Ondra Novák z GATE Crasher

O uplynulém víkendu se v Chlumci nad Cidlinou, uskutečnil koncert skupiny Komunál, kde jako host vystoupili brněnští rockeři GATE Crasher. Jméno této brněnské partičky nebude pro ty, co sledují českou rockovou hudební scénu, neznámé, za dobu své působnosti si na ní vybudovala poměrně silnou pozici.

Čtyřčlenná formace v chlumecké sokolovně nevystoupila poprvé, společně s Komunálem tady zahrála v únoru letošního roku a i tentokrát podala parádní výkon který přítomní fanoušci v zaplněném sále místní sokolovny ocenili.

A protože jsem se této akce zúčastnil a GATE Crasher pokřtili v nedávné době nové album “ mrazení“, využil jsem příležitosti položit sympatickému zpěvákovi a kytaristovi Ondrovi, několik otázek na které s nadšením a ochotně odpovídal.

Ondro, do sokolovny v Chlumci nad Cidlinou se vracíte po osmi měsících a opět s Komunálem. Jak se vám tady hraje?

Hraje se nám tady moc dobře a moc dobře se nám hraje s Komunálem, protože jsou to fajn lidi. Posledně tady byla výborná návštěva a výborné ohlasy a věříme, že dnes tomu nebude jinak, takže jsme se sem těšili fakt hodně.

Máte za sebou křest alba „mrazení“ a to v brněnském Sonu kde byl kmotrem Jaroslav Albert Kronek a také v pražském paláci Akropolis kde se role křtitele zhostila Marta Jandová. Jak hodnotíš tyto dvě významné události?

Já to hodnotím určitě pozitivně, Brno byla defakto největší scéna, kterou jsme doposud stavěli a myslím si že se to hodně povedlo, fanoušci byli spokojení a nadšení a to je pro nás nejdůležitější. V Praze jsme byli jako hosté Die Happy Marty Jandové, takže tam to bylo trošku menší a takové komornější, nicméně si myslím, že to bylo také hodně povedené.

V Sonu jste vystupovali s matadorem brněnské rockové muziky Jardou Kronkem. Jak vlastně došlo k tomuto spojení?

Jednak jsme ze stejného města, náš baskytarista Macek se s Jardou zná dlouhá léta a v neposlední řadě nám křtil už minulou desku „#nevynechas“ na Flédě v Brně a protože jsme křest „mrazení“ chtěli udělat v Sonu tak nás napadlo, že když Jarda slaví pětašedesáté narozeniny, spojíme to a uděláme něco exklusivního. Proto také Jarda postavil pro tento večer projekt Hrubín .

Písničky na “mrazení” jste vybírali asi z 20 nápadů, který jste nastřádali během posledních dvou let. Proč se jich nakonec na album dostalo pouze osm?

Jednak jsme vybírali opravdu ten nejkvalitnější materiál a pak jsme se shodli na tom, že osm písniček je na desku adekvátní počet. Osm nám přišlo jako dobrých, protože kolik z té desky můžeš hrát na koncertě? Standardní koncert má třeba deset písniček, v podstatě když z toho alba budeme hrát půlku, tak je to dost a lidi nejsou většinou zvědaví na to, aby si na koncertu hrál jen písničky z nové desky.

Tím pádem vám zůstalo nějakých dvanáct songů v záloze, to znamená že máte defakto připraveno na další placku. Nebo jak s s tím zbytkem hodláte naložit?

Teď nedokážeme říct, jestli něco z těch dalších nápadů ještě použijeme. Už začínáme pracovat na dalších peckách a určitě se probereme i staršími nápady a uvidíme, jak se na ně budeme dívat s odstupem času.

Na desku jste zařadili písničku kterou nazpíval váš baskytarista Macek. Jaké jsou prvotní ohlasy?

Na koncertech jí zatím nehrajeme ale asi hrát budeme, ohlasy na nahrávku, co fanoušci slyšeli z desky, jsou výborný, ale na živo zatím nedokážeme posoudit.

Do konce roku máte naplánováno ještě několik koncertů a co dál? Jak jste na tom v příštím roce, co letní sezona festivaly?

Teď máme ještě pět koncertů v rámci „mrazení“ a pak by jsme měli vyrazit na turné s kapelou Forrest Jump. Co se týče letní sezony 2020, tak v současné době máme potvrzenou účast na dvaceti festivalech.

Ondro, díky za rozhovor, myslím že se nevidíme naposledy a na závěr, co by si za celou kapelu vzkázal našim čtenářům?

Ať užívají podzimu, chodí na koncerty a mají se suprově!!! A samozřejmě, že je moc rádi uvidíme třeba na některým večírku podzimního #mrazeni tour.

KDE MŮŽETE GATE Crasher DO KONCE ROKU VIDĚT A HLAVNĚ SLYŠET?

02.11.2019 – Jablunkov u Třince – Rock Café Southock
16.11.2019 – Miroslav – Guláš Fest
06.12.2019 – Dědice – Pulp Fiction Music Club
07.12.2019 – Dukovany
21.12.2019 – Pohořelice – ZIMNÍ PRŮMYSL II.

www.gatecrasher.cz
www.facebook.com/GateCrasherBand

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X