Heavy rocková kapela The Agony je opět kompletní a v plné síle

The Agony, jedna z mála ženských kapel na české hudební scéně hrající heavy rock je opět kompletní a v plné síle!

V září loňského roku zveřejnila skupina The Agony na svém facebookovém profilu odchod kytaristky Terky Pšenčíkové a Katie Skatie (Kejtý Skejtý). Tato zpráva, která  znepokojila nemalý počet příznivců, byla pro zbylé dvě členky Nikolu Kandoussi a Martinu (Kajda) Balcarovou velmi zdrcující.

Nastaly otázky co teď a co potom, skončit či neskončit? Po zralé úvaze, se ale Nikola s Martinou rozhodly najít náhradu a v hrání pokračovat, vyhlásily na uvolněné posty konkurz a podařilo se! Po čtyřech měsících přichází od rockerek zpráva „JSME KOMPLET!“

V konkurzu se povedlo najít dvě mladé, talentované a v rokenrolu neobjevené dívčiny. Novou součástí The Agony se staly basistka Dominika Mrázková a kytaristka Petra Pohanková. „Obě k nám zapadly na první dobrou, každá hned po první zkoušce“, uvedli na facebooku Nikola s Kajdou .

Ani jedna z nových parťaček není bez zkušeností, nejen že obě ovládají skvěle hru na kytaru ale není jim cizí ani zpěv zejména Petře Pohankové, což by mohlo být pro kapelu přínosem.

V roce 2015 zkoušela Petra Pohanková své štěstí v soutěži Superstar, ale tam její s nadsázkou branné vystoupení porotu moc nenadchlo, přesto jí tento neúspěch neodradil. Hudba se stala její životní cestou a proto se jí rozhodla i studovat v Southamptonu v Anglii, obor – Popular Music Perfomance.

Petra má také vlastní písničkářský projekt PŒTRA ve kterém se doprovází na kytaru a to buď na akustickou nebo elektrickou. Zvládne i nejoblíbenější nástroj Lisy Simpsonové – saxofon. Její hlas se objevuje také na albu „Stanice Slunce“ spřátelené kapely WxP. V loňském roce dokonce Petra vydala videoklip „Reality“ který můžete shlédnout zde.

Ani Dominika Mrázková není žádný začátečník, doposud působila a sbírala zkušenosti v pražské dívčí kapele Many Faces a i nadále se zdokonaluje ve hře na basu. „Strašně se těším na všechno, co nás společně čeká . Zároveň tuhle výzvu přijímám s velkou pokorou“, napsala Dominika na svém facebookovém profilu.

V pátek 6. května 2022 The Agony představí svou novou sestavu a oslaví devět let existence v pražském klubu Futurum!

The Agony se tak vydávají na cestu za dalším milníkem v existenci kapely a naše redakce jim přejeme mnoho úspěchů a brzký návrat na rocková podia.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...