Kapela You Me At Six končí! Na podzim se přijede rozloučit do Prahy

Britská rocková stálice You Me At Six uzavře svou dvacetiletou kariéru posledním turné, v rámci kterého odehrají i poslední koncert v Česku

Kapela se rozhodla ukončit svou činnost právě po sérii vystoupení s nejnovější deskou “Truth Decay” a po jejich odehrání se oficiálně plánují rozpadnout.

Neřízená pětice You Me At Six ve svých skladbách nechává promlouvat rockové a corové vlivy kapel, jako jsou blink-182, Incubus, Thrice nebo britští Arctic Monkeys. Skupina vystoupí 22. listopadu 2024 v multifunkčním prostoru Archa+ v rámci série Rock for People Concerts.

Britská kapela ve složení Josh Franceschi (zpěv), Max Helyer (kytara), Chris Miller (kytara), Matt Barnes (basa) a Dan Flint (bicí) přišla s posledním albem “Truth Decay”, po kterém se rozhodla skončit, aby vzdala hold sama sobě a své dlouholeté kariéře.

„Jde nám to nejlíp, když je nás všech pět v první linii, žijeme tím a dýcháme tím, všech pět se pohupuje a vkládá do hudby svou kreativitu,“ říká Franceschi. „To je to, co můžete očekávat od Truth Decay.“

Za svou činnost si kvintet vysloužil několik nominací a jednu výhru Kerrang! Award pro nejlepší britskou kapelu v roce 2011. You Me At Six absolvovali rozsáhlá turné, mimo jiné vystoupili na Warped Tour, Soundwave a koncertovali s kapelami jako Thirty Seconds to Mars, Paramore, Fall Out Boy, All Time Low a Bring Me the Horizon. Čeští fanoušci si mohou You Me At Six dobře pamatovat z festivalu Rock for People nebo jejich pražských sólových koncertů, které během dvacetileté éry kapely proběhly.

Ke konci své kariéry si kapela uvědomila, že pokud chce nahrát tu nejlepší punk-pop-rockovou desku, musí být emocionálně co nejupřímnější a musí se postavit bolesti čelem. I proto se kapela rozhodla nazvat album Truth Decay. „Je to pochopení a přijetí toho, že v rozpadu je krása,“ vysvětluje Franceschi.

„Někdy se něco může zdát tak zřejmé a jasné, ale ve skutečnosti, když se podíváte na věci s odstupem, zjistíte, že nic není tak jednoduché, jak jste si mysleli.“

Je to téma, které se táhne celou deskou – otázka pravdy, jejího překrucování a manipulace. Truth Decay je zvukem kapely oslavující scénu, kterou pomáhala budovat, a zároveň ukazuje, kam až dokáží jako hudebníci zajít. You Me At Six v nahrávkách dávají jasně najevo, že jsou na vrcholu své nejlepší formy – vědí odkud přišli a kam směřují.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/you-me-at-six/alww/

2024
10. 3. YONAKA / Rock Café – VYPRODÁNO
11. 3. Idles / SaSaZu – VYPRODÁNO
14. 3. The 1975 / Sportovní hala Fortuna – POSLEDNÍ VSTUPENKY
16. 3. Halflives / Café V lese – POSLEDNÍ VSTUPENKY
19. 3. Polaris / MeetFactory – ½ VSTUPENEK PRODÁNO
20. 3. Normandie / MeetFactory
27. 3. thrown / Bike Jesus
3. 4. Adam French + Tomas Robin / Café V lese
11. 4. Dope D.O.D. + Bizarre / MeetFactory
14. 4. The Warning / MeetFactory – POSLEDNÍCH 50 VSTUPENEK
16. 4. 6arelyhuman / Bike Jesus – ⅔ VSTUPENEK PRODÁNY
21. 4. Cassyette / Café V lese
24. 4. Fast Animals And Slow Kids / Dafé V lese
1. 5. LANDMVRKS + Special Guests / Futurum – 60 % VSTUPENEK PRODÁNO
10. 5. Vended + The Gloom In The Corner + Profiler / Futurum
17. 5. Resolve + Cane Hill + Acres + Half Me / Rock Café
12.-15. 6. Rock for People 2024
27. 7. Ed Sheeran / Park 360 – VYPRODÁNO
28. 7. Ed Sheeran / Park 360 – 1/3 VSTUPENEK PRODÁNA
25. 9. Rikas / Café V lese
4. 10. Our Last Night / SaSaZu
22. 11. You Me At Six / Archa+

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...