Nová etapa pro Katapult je tady a to se vším všudy!

Olda Říha – mozek, srdce a duše Katapultu slaví 75. narozky a 60 let na scéně. (1963–2023). A tak se s tím Olda nepáral a Katapult připravil výroční turné Nostalgia…

…udělal si navíc náramnou radost a ještě před turné vyjde nové album Nostalgia. Album s Oldou nahrávali Vašek Zima-bicí a Bigman Kódl-basa+zpěv, kteří, s ním vyjedou i na koncertní turné.

Katapult je legendární česká rocková skupina, která zaujímá specifické místo v historii domácí rock music. Během bezmála padesátileté kariéry ustála skupina s leaderem Oldřichem Říhou všechny nepřízně osudu (zákaz činnosti v éře budování socialismu, odchod Dědka Šindeláře a Tolji Kohouta do rockového nebe apod.) a fungovala víceméně nepřetržitě. Do zlatého fondu českých písní patří Až, Chodníkový blues, Katapult, Půlnoční závodní dráha, Vojín XY hlásí příchod…

Nostalgia je studiové album Katapultu, jehož vydání oddalovalo covidové období. Vychází v roce, kdy Olda Říha – mozek, srdce a duše Katapultu – oslaví 75. narozeniny a 60 let na scéně. Drtivou většinu písní zkomponoval sám, na textech se kromě něj podíleli Filip Hrbek a Michal Tříska. Studiovou novinku uzavírá „klasika“ od Suchého a Šlitra Mister Rock a mister Roll.

Samotné album lze bezpochyby označit jako první desku nové éry Katapultu. Olda Říha a jeho noví spoluhráči – excelentní rockeři Václav Zima (bicí) a Karel „Bigman“ Kodl (baskytara, zpěv) – vytvořili dílo se syrovým zvukem a typickými říhovskými riffy, natočili muzikantskou výpověď, která vleze pod kůži, a zároveň se jim podařilo docílit soudobého soundu a zachytit veškerý drive, což ocení nejen věrní fanoušci.

Sám Olda Říha, zcela bez nadsázky, označuje album Nostalgia poeticky jako svoji osobní „audioauto biografii“. Ochutnávku z něj, singl „Všechno co chceš dostaneš“ si můžete poslechnout zde!

Nové album CD/LP, vyjde 14. dubna 2023  a 2. a 3. června 2023 bude mít dvě koncertní premiéry – Chlumec n/C a Lysá n/L.. Následovat bude letní část Tour lehce jen tak pro radost a hlavní část Tour vypukne od září 2023.

KONCERTNÍ PREMIÉRY

CHLUMEC NAD CIDLINOU
Datum: Pátek, 2 Červen, 2023
Místo konání: Sokolovna
Začátek: 20:00 hod.
LYSÁ NAD LABEM
Datum: Sobota, 3 Červen, 2023
Místo konání: Letní kino
Začátek: 20:00 hod.

LETNÍ ČÁST pro rozehřátí a radost

4.8. OPOČNO – v rámci akce Hradiště Opočno (doplněno bude pár výjimečných koncertů)

HLAVNÍ ČÁST TOUR – podzim

18. 9. TRUTNOV Národní dům
20. 9. KOLÍN Divadlo
22. 9. JIHLAVA Divadlo
23. 9. PARDUBICE ABC klub
26. 9. TEPLICE divadlo
30. 9.. PELHŘIMOV Kulturní dům Máj
6. 10. PROSTĚJOV Společenský dům
7. 10. NÁCHOD Divadlo J.Čížka
13.10. LITOMYŠL Smetanův dům
14.10. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU Dům kultury
20.10. SVITAVY Fabrika
21.10. BEZNO U MLADÉ BOLESLAVI Kulturní dům
26.10. BRNO Semilaso
27.10. ZLÍN Master of Rock Café
31.10. TŘEBOŇ Dům kultury
10.11. ŠUMPERK Dům kultury
16.11. HEŘMANŮV MĚSTEC Sokolovna
18.11. HAVL. BROD

(bude se ještě doplňovat)

 

Seznam skladeb:

1. Rock & boogie man
2. Vizour Jack
3. Nostalgia
4. Long live rock!
5. Všechno co chceš dostaneš
6. Třistapětašedesátkrát
7. Vál 2021
8. Sbohem a šáteček
9. Přídavek
10. Zahrajem vám rokenrol 2023
11. Mister Rock a mister Roll

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...