KISS prodali za miliardy svůj hudební katalog, jméno a image

Skupina Kiss prodala za miliardy svůj hudební katalog a značku švédskému investorovi

Legendární hardrocková kapela Kiss prodala svůj kompletní katalog skladeb švédské hudební investiční společnosti Pophouse Entertainment. Podmínky transakce nebyly oficiálně oznámeny, ale podle zahraničních agentur se jedná o částku přesahující 300 milionů dolarů (cca 7 miliardy korun).

Kromě hudebních práv získala společnost Pophouse také celou image a duševní vlastnictví značky Kiss. To znamená, že bude moci například využívat jejich tváře a symboly pro komerční účely a dokonce i tvořit budoucí obsah s využitím umělé inteligence.

Jestli se Gene Simmons něčeho nebojí, pak jsou to odvážné obchodní kroky. Když byla ve čtvrtek 4. dubna oznámena zpráva, že švédská zábavní skupina Pophouse koupila celý hudební katalog, podobiznu a značku KISS, tak Simmons prohlásil, že to bylo „přirozené“, i když tvrdí, že kapela „o to původně nestála“.

Kiss nejsou jedinými interprety, kteří se rozhodla zpeněžit svá celoživotní díla

Podobné obchody za horentní sumy uzavřeli i Bob Dylan (za odhadovanou částku 200 až 300 milionů dolarů společnosti Sony Music) a Bruce Springsteen (za 500 milionů dolarů).

Částka transakce není oficiální, ale předpokládá se, že bude vyšší než prodej katalogu Genesis, ale nižší než kolekce Michaela Jacksona (600 milionů dolarů).

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...