Legendární OLYMPIC vyrazil na turné, první zastávkou byl Kolín

Do Kolína v rámci svého tour 2022, zavítala nestárnoucí rocková legenda české hudební scény skupina Olympic

Nejen kolínští fanoušci se konečně dočkali a ve čtvrtek, osmnáctého března si v Městském společenském domě v Kolíně mohli vychutnat dvakrát odložený koncert legendární skupiny Olympic.

Koncertní večer zahájil kytarista a zpěvák Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl reprodukovaným intrem Vltava od Bedřicha Smetany, po té zaznělo několik skladeb z nejnovějšího alba Kaťata a pak už následoval průřez dosavadní tvorbou skupiny a jejími největšími hity které oslovily více než tři generace hudebních fanoušků.

Vystoupení bylo hodně dynamické, šikovným setlistem byla dvouhodinovou show odehraná bez hluchých míst či přílišné utahanosti. První polovina koncertu kde se prolínali starší songy s těmi novějšími jako „Osmý den, Jsem to já jak zamlada nebo Já nejsem zlej“, byla pozvolným rozjezdem.
V druhé polovině už z přítomných fanoušků v zcela zaplněném velkém sále zdejšího kulturního stánku, ždímala parta ostřílených rockerů emoce notoricky známými peckami „Vlak co nikde nestaví, Vůně benzinu, Otázky anebo Kanagom“.

Následně Olympic zatlačit na pilu s blokem písniček „Proč zrovna ty, Okno mé lásky, Želva či Dej mi víc své lásky“ kdy často fanoušci sborově pěli celé sloky místo kapely. Přesně v tu chvíli Olympic opravdu patřil přítomným fanouškům – a věděl to jak on, tak diváci.

Přesto že vládní restrikce už odezněly tak koncert byl pouze na sezení, ale jak to tak bývá, diváci postupně pookřáli a na závěr show už někteří stáli u pódia s rukami nad hlavou. Po závěrečné Jasné zprávě tleskal celý sál vestoje a tím vyžádal ještě dva přídavky. Celý špičkový koncert odehraný, ukončil hit „Slzy tvý mámy šedivý“.

Komplexní, logicky promyšlené a profesionálně odehrané v kvalitním zvuku a pohodové atmosféře, takové bylo vystoupení Olympicu v Kolíně.

Rockový zpěvák Petr Janda letos oslaví 80 let svého života a člověk by řekl, že všechny koncerty a bujaré večírky na Petrovi zanechají šrámy, ale opak je pravdou, jede pořád na plný plyn.

V plánu má Petr Janda tento rok oslavit nejen své kulatiny, ale s kapelou Olympic budou mít šedesát let na scéně. Na významná jubilea největších legend česko-slovenské rockové muziky hodlá příští rok sázet i liberecký festival Benátská! s Impulsem.


Pro více fotografií sledujte naše Facebookové stránky

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...