Metalový NAVAR oživl a odkrývá první singl z nového alba „Návrat havranů“

Řízně metalový NAVAR oživl, aby odkryl historii. Venku je první singl z alba „Návrat havranů“, skladba „Navar“ s hostujícím Otou Herešem

Neúnavný metalový tahoun George Rain, kterého fanoušci znají především z formací SEBASTIEN nebo CITRON, reinkarnoval svoji srdcovou záležitost, studentskou kapelu NAVAR. Ta se nyní vrací s albem „Návrat havranů“, jež obsahuje, znovu nahrané dobové songy s novým zvukovým kabátem, který pomohl ušít kytarista a producent Roland Grapow.

Kromě George Raina patří do původní sestavy NAVARU kytarista Ondřej Pecina (ex-SEBASTIEN), bubeník Radek Rain (ex-SEBASTIEN) a také baskytarista Honza „Bart“ Bartoš zakladatel PROMILE a dnes člen kultovních TÖRR a ALKEHOL). První vlaštovkou, která předznamenává opětovný rozbřesk uspaného tělesa, se stává eponymní singl a lyric video „Navar“.

„Skladba vychází z mého starého hudebního nápadu z 9. září roku 2000! Loni jsem ho objevil v potrhaném bloku, kam jsem si tehdy zapisoval své písničky, i různé rozpracované útržky,“ prozradil kytarista a zpěvák George Rain, jenž založil NAVAR v roce 2001.

Ačkoliv energie písně i hudební složka zůstaly původní, lyrika songu je aktuální, i když obsahově letí časem zpět. „Text jsem napsal nový a pokusil jsem se v něm Navara personifikovat. Ve skladbě tak jde o člověka s velice silným životním příběhem, uzamčeným v minulosti… O člověka, který je dnes už jen vzpomínkou, ale jeho odkaz může stále inspirovat. Právě tak totiž kapelu NAVAR vnímáme, ale poselství písně je mnohem hlubší: zajímáme se o příběhy lidí, kteří tu byli před námi? Víme, co se odehrávalo na místech, kterými denně procházíme? Jsme schopní vnímat hlasy a ozvěny minulosti…?“ pokládá řečnické otázky Rain, který do prvního singlu dostal i zvučného hosta.

Zvučným hostem v prvním singlu se stal nestor tuzemské tvrdé muziky Ota Hereš

„Rád jsem přijal nabídku na hostování v jednom songu kapely NAVAR, už proto, že jedním z členů je můj spoluhráč Honza „Bart“ Bartoš, stejně tak i z důvodu skvělý produkce – Rolanda Grapowa, i muzikantů jako takových s Georgem Rainem v čele, a samozřejmě i z důvodu, že tento druh muziky je mi blízkej. NAVARU přeju, ať se album k těm dvaceti letům vydaří,“ poslal zdravici Hereš, který připomněl výročí kapely, a také naznačil, že vody, ve kterých NAVAR svůj těžký kov taví, jsou nekompromisní a nasáklé speed metalem.

Současná sestava:
Jiří Rain (NAVAR, SEBASTIEN, ex-CITRON, ex-KREYSON, ex-LÁĎA KŘÍŽEK AKUSTICKY) – zpěv, kytara
Jan „Bart“ Bartoš (NAVAR, TÖRR, ALKEHOL, PROMILE) – baskytara, sbory
Ondřej Pecina (NAVAR, ex-SEBASTIEN) – kytara
Jakub Komárek (NAVAR) – klávesy
Radek Rain (NAVAR, ex-SEBASTIEN) – bicí nástroje

Diskografie:
2001 – Navar (demo-album)
2003 – Commotion (demo-album)
2004 – Proti všem (EP)
2005 – 1621
2022 – Návrat havranů

Více informací a celou historii kapely NAVAR najdete na bandzone.cz/navar
Facebooková stránka kapely facebook.com/navar2021

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X