Ve Žluťáku se křtilo a slavilo, aktéry byly kapely Navar a Promile

Druhý prosincový večer se v pardubickém hudebním klubu Žlutý pes který funguje již od roku 1991 a patří k nejstarším klubům v Čechách, nesl ve znamení křtu a výročního koncertu

V pátek 2. prosince se v klubu Žlutý pes konal velký mejdan, svůj nový hudební počin tady křtila skupina NAVAR a svých krásných 20 let plus dva roky na scéně slavila partička PROMILE. Celý večer provázela řada hostů, kteří mají či v minulosti měli se jmenovanými kapelami co dočinění.

Programově nabitý páteční večer, zahajovala, pražská punková skupina Paragraf 219, která v tomto žánru není na scéně žádným nováčkem, jejich velmi rázný punk, velmi slušně pardubický klub před hlavní částí večera rozpohyboval. Po té přišla na řadu reinkarnovaná srdcová záležitost zpěváka a kytaristy George Raina kterého fanoušci znají především z formací SEBASTIEN nebo CITRON, studentská kapela NAVAR.

Navar založil Jirka Rain v roce 2001 a protože loni uplynulo 20 let od založení, tak se její členové domluvili, že ho oslaví novým společným dílem. Vzniklo tak nové album „Návrat havranů“ obsahující dobové songy, které byly znovu nahrané s novým zvukovým kabátem, který pomohl ušít legendární kytarista a producent Roland Grapow (MASTERPLAN, ex-HELLOWEEN). No a právě tento počin tuzemské metalové školy byl jedním z předmětů pátečního večera.

Fanoušci měli nejen příležitost vidět Navar v původní sestavě do které kromě George Raina patří kytarista Ondřej Pecina (ex-SEBASTIEN), bubeník Radek Rain (ex-SEBASTIEN) a také baskytarista Honza „Bart“ Bartoš (TÖRR, ALKEHOL), ale především poslechnout si písničky které dlouhá léta ležely u ledu což je velká škoda, protože jsou to poklady tuzemské metalové školy.

Během vystoupení s NAVAR jako speciální host vystoupili již zmiňovaný producent alba Roland Grapow, dále pak ex-finalistka Česko-Slovenské Superstar, rockerka Leona Šenková a frontman v současné době na domácí scéně velmi oblíbené kapely KOMUNÁL, Luboš Suchánek.

Do svého setu NAVAR zařadil jak písně z křtěného alba tak i starší kousky. Na rozjezd zazněly novinky „Pod křídly lva“ a „Navar“ poté následoval skok do minulosti s písněmi „Proti všem“ a „Po Mnichově“ z EP „Proti všem“(2004), posléze se na podium dostavil první host Leona Šenková která si s Jirkou Rainem bravurně střihla song křtěného alba „Černý anděl“. Následoval starší kousek „Tak  hádej“. V nové písni „Tváře“ předvedl svůj kytarový um Roland Grapow.

Po těchto odehraných skladbách došlo na slavnostní akt – pokřtění nového CD, ke kterému si Jiří Rain, na pomoc přizval všechny své hosty. Následně skvěle rozjetý večírek pokračoval další novinkou „Nejsou jako já“ v podání na albu hostujícího Luboše Suchánka. Následující tři skladby „Křižáci“, „Ďábel mor“ a „Smutná královna“ z alba „1621“ vydaném v roce 2005 opět připomněli tvorbu z let minulých. Tečku za velmi vydařeným vystoupením, udělala skupina Navar songem „Návrat havranů“ a to za účasti všech pozvaných hostů.

Druhá polovina večera patřila formaci, která se začala utvářet na podzim roku 2000, a právě páteční večer byl tím, kdy se konečně dočkala a mohla, jak se patří oslavit své dvakrát odložené dvacetiny a zároveň také pokřtít CD „Živě z karantény 2021 a jiné stupidity“ které obsahuje 20 fláků (z toho 17 v živém provedení a 3 studiové záležitosti). Řeč je o skupině PROMILE jejíž vůdčí osobností a zakladatelem je Honza „Bart“ Bartoš.

Kapela Promile, která prošla během svého vývoje mnohačetnými změnami a nakonec se ustálila na trojici BART (baskytara, zpěv, sbory), BOGAS (kytara, sbory), CIHLA (bicí) ve svém dvouhodinovém setu neúnavně z podia ládovala průřez celou svou dosavadní bohatou tvorbou a rozvášněné publikum jí to oplácelo plnou měrou. Občasné pokusy o moshpit pod pódiem a náznaky strkanic skalních fanoušků s logem kapely na tričku jasně dávaly najevo, že pardubické trio a jeho hitovky jsou zde ve v oblibě.

Stejně jako Navar tak i skupina Promile měla řadu svých hostů, patřili mezi ně bývalí členové kteří se v průběhu večera chopili nástrojů a zavzpomínali na staré časy, jednu píseň si zde jako host vysekl i Jirka Rain. A ani zde nechyběl křest nového CD které si kapela Promile připravila pro své fanoušky jako vánoční dárek a k oslavě svého výročí.

Ti kdo do klubu v pátek večer zavítali, rozhodně neprohloupili, vidět a slyšet Navar na živo, byla momentálně jediná možnost, kdy se sní potkat a nechat si jejich nové vydařené cédéčko podepsat. Stejně tak stálo zato poslechnout si výběr písniček z alb „Těhotný chlapi“, „Thrash Ponk Punk“, „…a dááávej!“ a dalších hitů od partičky Promile která své 20+2 výročí oslavila jak se patří. Super pánové a dámo!

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X