MOTORBAND pokračuje ve svém příběhu, Ladislav Korbel skončil

Příběh kapely MOTORBAND pokračuje, Ladislav Korbel skončil, nahradí ho Petr Kutheil

Teplický MOTORBAND je jedna z mála tuzemských kapel s tak rozsáhlou personální historií. To, že s mnohými peripetiemi a změnami v nástrojovém obsazení vydržela kapela až dodnes, je na platinovou medaili.

Po Kamilovi Střihavkovi se kterým to Motorband v době své největší slávy, dotáhla na čelo pelotonu těžkého kovu, prošlo kapelou dalších šest zpěváku, nyní přichází na řadu číslo „7“ . Skupina Motorband na svém Facebookové stránce totiž oznámila odchod frontmana Ladislava Korbela který v kapele působil od roku 2020.

Žádný konkurz se tentokrát nekonal, osloven byl český zpěvák, hudebník a divadelník, který od svých 16 let působí na české hudební a divadelní scéně, za mikrofon nastupuje Petr Kutheil.

Petr Kutheil se poprvé výrazněji hudebně prosadil jako finalista v televizní soutěži Hlas Československa v roce 2012. Od té doby působí na profesionální scéně a to zejména v muzikálových produkcích. Zastával například následující role: Romeo (Romeo a Julie), Horácio (Hamlet), Giordano Bruno (Galileo) Wisotzky (Rocky), Hrbáč (Kladivo na čarodějnice), Náčelník tučňáků (Madagaskar), Pešek (Noc na Karlštejně), Houseňák (Alenka v kraji zázraků) a další.

Z dalších úspěchů lze zmínit například cenu Skokan roku v kategorii kapel v Českém slavíkovi s kapelou Votchi. Nazpíval řadu alb různých muzikálů a hudebních projektů. V roce 2018 byl angažován Milanem Steigerwaldem a Pavlou Forest jako sólista do představení RockOpery Praha a ve stejném roce se stal součástí metalového projektu Bohemian Metal Rhapsody. Znám je také svým působením ve skupinách VOTCHI a KUTHEIL+LIVE BAND.

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X