Na Nymbursku to na plný plyn rozjeli LIMETALL s ROXORem

Notnou dávku muziky si o uplynulém víkendu užili příznivci rock metalu v sokolovně v obci Dvory nedaleko Nymburka

Poté, co vláda konečně povolila šrouby, se ve všech koutech republiky opět začali konat hudební akce, jedna z nich se také uskutečnila také v sobotu 22. ledna ve Dvorech u Nymburka v místní sokolovně. Své první koncerty v letošním roce sem přijely odehrát kapely LIMETALL a nymburský ROXOR.

Na první ze zimní série naplánovaných koncertů které organizuje Rock Soutok, se fanoušci a příznivci rock metalové muziky nejen z přilehlého okolí pro které se sál místní sokolovny otevřel v půl osmé večer, začali sjíždět do malé vísky na Nymbursku již před sedmou hodinou.

Celý večer zahájila skupina jejíž jméno je mezi fanoušky známo od roku 1988, své nejznámějších pecky zde zahráli ostřílení matadoři Roxor a během jejich setu došlo také na jednu novinku z chystaného alba na které se fanoušci jak prozradil frontman Ondra Marek který je v sestavě Roxoru od 96 roku, mohou těšit letos v létě, nové album kapela plánuje vydat i na vinylu.

Po krátké pauze, následovalo vystoupení kapely LIMETALL z Hranic na Moravě kterou na podzim roku 2015 založili čtyři bývalí členové české hardrockové skupiny Citron a v současné době patří mezi jednu z nejžádanějších na české rockové scéně. Do zdejší sokolovny přijela potěšit fanoušky se songy ze své dosavadní tvorby a stejně jako Roxor, jeli na plný plyn a společně s fanoušky si v sokolovně rockový mejdan naplno užívali s pocitem že je svět zase aspoň na chvíli v pořádku.

Rockový mejdan se nesl v duchu rockových tancovaček a koncertů které se v dobách minulých odehrávaly víkend co víkend v kulturácích a sokolovnách. Na koncert nedorazily pouze vrstevníci členů kapely a jejich kamarádi, v publiku se objevilo i spoustu mladých lidí. Pivko teklo plným proudem, na kořalku se také nezapomínalo a k tomu spousta krásných žen, co víc si ve spojení se skvělou muzikou přát.

Zimní koncerty ve Dvorech pokračují již tuto sobotu, 29. ledna 2022 sem zavítá legendární skupina IRAS a DAN HORYNA kterého doprovodí BENY ROCK . Začátek bude opět ve 20.00 hod a vstupné 250 kaček.

FOTO CREDIT Petr Bryk
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...