Polští Vader vévodili osmému ročníku festivalu Metal Madness

Ve dnech 27. a 28. srpna se v Sušici na ostrově Santos konal pod taktovkou členů hudební skupiny MORTIFILIA, v pořadí osmý ročník metalového festivalu Metal Madness. Jeho letošním headlinerem, byla polská death metalová skupina VADER

Letošní osmý ročník, který se konal tradičně v prostředí zalesněného ostrova Santos, byl stejně jako ten předchozí, zahájen osvědčenou soutěží pátečního warm-upu, kdy na malém podiu vystoupila trojice nadějných kapel a návštěvníci rozhodovali, kterou z nich posunou do hlavního sobotního programu, o který se ucházely partičky Inception of Fall (death metal), Kal (thrash) a Infernal Cult (black metal).

Hlavní, sobotní program na jehož soupisce se nacházelo devět, převážně death metalových kapel, za silného deště, který ale naštěstí neměl dlouhého trvání, odstartovala melodic death metalová kapela Vanguard z Brna. Jako druzí vystoupili black metaloví Infernal Cult, výherci hlasování návštěvníků z předešlého dne, kteří mimochodem na příští rok chystají vydání nového alba.

Melodic death metalová kapela Art of Blood z Kladenska, zakládající si na své image v podobě smáčených rukou v barvě symbolizující krev, vystoupila na podiu převážně s písněmi ze svého před rokem vydaného prvního alba „Bad Blood“. Po nich následovali berounští thrasheři Murder Inc. a posléze plzeňská melodic death metalová banda Innersphere, z jejichž setu bylo znát, že už mají něco za sebou. Kromě starších kousků zahráli také několik songů z letos vydaného alba „Omfalos“. Všechny dosud jmenované zastínila svou sehraností a nasazením, grindcore/death metalová formace Fleshless z Děčína která je na tuzemské scéně pojmem.

Svůj black metal přivezli na festival Stíny Plamenů už dvaadvacet let vylézající z plzeňských kanalizačních chodeb. Pasáže Morbivodovy lyriky bavili všechny přítomné. Ondřej Klášterka alias Lord Morbivod, má společně se svými dalšími kapelami (Umbrtka, Trollech, War for War…) na kontě nahraných přes třicet alb.

Hlavní hvězdou festivalu byla polská death metalová úderka VADER, která byla v devadesátých letech velkým pojmem a jako jediná z východního bloku dokázala prorazit na západě. Poláci se za svých více než 35 let aktivní existence stali živoucími legendami. Zpěvák a kytarista Piotr „Peter“ Wiwczarek hned v úvodu česky pozdravil fanoušky, a poté následovala palba z nové desky „Solitude In Madness“ kterou Vader na ostrov Santos přivezli. Poslední kapelou vydařeného sobotního večera byli němečtí thrasheři Antipeewee, kteří zde zahráli kvalitní thrash.

Celý festival provázela přátelská atmosféra. Skvělá práce pořadatelů jak po hudební tak i organizační stránce, prostor pro mladé, začínající kapely a zajímavá zahraniční jména v příjemném lesním prostředí okrajové části Sušice tento festival vyzdvihují. Věřím že do budoucna se ještě nějakých zajímavých jmen dočkáme, třeba už na příštím ročníku na kterém pořadatelé z Mortifilie tvrdě pracují.

Fotogalerie:

 

FOTO CREDIT Kateřina Vestfálová
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X