Ozzy Osbourne vystoupí v červnu v Letňanech

Pomyslným vyvrcholením první poloviny roku v rockové hudbě bude určitě akce Prague Rocks 2018 na pražském letišti v Letňanech, kde vystoupí v rámci prý úplně posledního světového turné zpěvák Ozzy Osbourne.

Ozzy Osbourne zpěvák a skladatel, který vstoupil do Rock & Rollové síně slávy, držitel řady prestižních ocenění včetně Grammy® oslaví padesáté výročí své umělecké dráhy (jako sólový umělec, stejně jako zpěvák skupiny Black Sabbath, která byla založena v roce 1968). V rámci turné bude OZZY vystupovat po celém světě až do roku 2020 a zároveň půjde o konečné celosvětové koncertování tohoto legendárního umělce. Ozzy však nevyloučil, že v budoucnosti vystoupí na vybraných koncertech.

„Lidé se mě stále ptají, kdy že to půjdu do důchodu,“ říká OZZY. „Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemůžu říct, že ještě tu a tam nevystoupím.“

Koncertní série začne v roce 2018 v Mexiku, následně se přesune do Jižní Ameriky, kde se OZZY představí ve 3 zemích. Poté bude následovat šestitýdenní turné po evropských městech a festivalech, které bude zahájeno v pátek 1. června 2018 v Moskvě. Mezi koncertními zastávkami nechybí ani Praha, kde se Ozzy představí 13. června na letišti v Letňanech.

OZZYho koncertní kapelu tvoří jeho dlouholetí spolupracovníci Zakk Wylde (kytara), Blasko (basová kytara), Tommy Clufetos (bicí) a Adam Wakeman (klávesy).

Možná ještě zajímavější  bude předkapela Hollywood Vampires, projekt, jehož členy jsou zpěvák Alice Cooper, kytarista kapely Aerosmith Joe Perry a v roli druhého kytaristy veleslavný herec Johnny Depp.

Dalším předskokanem bude Jonathan Davis z populární kapely KoRn, jedné z nejznámějších a nejvlivnějších skupin v moderní historii.

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X