PERTIGO, kapela která hrávala na tanečních zábavách

Vznik kapely PERTIGO se datuje někdy od roku 1978 s věkovým průměrem členů 27 let, jejich společné vystupování se táhlo až do 90. let. Hráli především na tanečních zábavách.

Repertoár této již nehrající kapely byl zaměřen na moderní rock a byl sestaven z vlastní tvorby a převzatých skladeb rockových pecek 80. let. Dalo by se říct, že jejich mateřskou základnou, byl za totáče bývalý kulturák v Dolních Břežanech na Praze – Západ.

Tehdejší obsazení kapely tvořili Stanislav Horák (klávesy, zpěv), Milan Machulda (baskytara, zpěv), Martin Brych (zpěv), Pavel Paul (kytara, zpěv), Aleš Dlouhý (bicí)

Světelné efekty měl na starosti Jaromír Čihák a zvukovou techniku se staral Vladimír Němec. Se skupinou vystupovala také zpěvačka Naďa Čiháková a později v této kapele hrál na kytaru i Honza Tomek moderátor Radia Beat.

„Jsme nestárnoucí skupina přátel, hudby, vína, piva, peprmintového likéru a samozřejmě také chmelu, která si od nepaměti říká PERTIGO“ prohlásil kdysi Milan Machulda

Zpěvák a baskytarista Milan Machulda v současné době hraje v kapele s názvem Nikdy nevytažená čísla, která byla založena v roce 2006.

Rockový soubor Pertigo byl registrován na OKS Praha – Západ pod číslem 042. Za celovečerní produkci si v té době účtovali 1800,- Kč + dopravu.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...