Festival „Rockování“ ovládli ostřílení matadoři

Jen pár kilometrů od Prahy v Mnichovicích se v sobotu ve venkovním areálu „Halašák“ uskutečnil velmi vydařený již 12. ročník open air festivalu Rockování který nabídl rockový nářez.

Jako každý rok, byly na festivalu dvě stage, hlavní a jak už je zvykem tak i menší, na té dostaly prostor kapely ze soutěže „Skutečná Liga“, která již druhým rokem spolupracuje s jedním z největších festivalů v Evropě, polským Pryzstanek Woodstockem, ten každoročně navštíví cca 800 000 lidí z celé Evropy.

Notnou dávkou avantgardního metalu zahájila festivalový den  na velké stage sympatická partička ze sousedního Polska skupina SETHEIST, posléze se na scéně objevila česká punková kapela pohybující se na scéně už přes 11 let ZAKÁZANÝ OVOCE, tu střídala další polská formace WILD PIG. Od rock metalové nadílky nechal publikum na hodinu oddychnout právem přezdívaný „Legenda“ zpěvák, skladatel a textař Vladimír Mišík a Etc.

Úderem půl šesté, se o pořádnou show se na hlavní stage výtečným způsobem postarala karvinská DOGA která návštěvníkům zahrála své největší hity. Následovala moravsko-pražská formace TRAKTOR která se nenechala ani v nejmenším zahanbit. Večerní zážitek nabídli největší rebelové české metalové scény, CITRON s Láďou Křížkem a Tanjou. Excelentní finále festivalu patřilo oblíbené kapele ŠKVOR.

Vystoupení na malé stage rozezněl Power rock´n´rollo kapely Marry B s písničkami, plné energie, živelnosti a viditelného nadšení. O nespoutanou dynamickou pódiovou show se následně postarali Toxic People ze severu Čech. Slušný výkon předvedla také By The Way ze Slaného která se řadí mezi Pop Punk-Rockové kapely a jejichž skladby si odnesly několik hitparádových ocenění a objevují se, v celorepublikových rádiových rotacích.

Svou chytlavou hudbou přilákala publikum k malé stagi také benešovská zpěvačka, kytaristka a autorka písniček, sympatická Sabina Ludányiová se svojí kapelou. Údernou muzikou i texty rozpumpovali publikum pravověrní rockeři z teplicka Hlahol. Svým klasickým rockem potěšila návštěvníky plzeňská bratrská čtveřice Cox & Vox.

Nechyběla ani čtyřčlenná autorská kapela z Ústí nad Labem v čele s dívčím vokálem, hrající hudbu na pomezí poprocku a punkrocku s přesahy do ostatních žánrů Idio & Idio která v soutěži Skutečná Liga 2016 zaujala první místo.  Festivalová sobotu na malé stagi ukončila nadějná kapela Black Mercury z Moravské Třebové.

Všechny zúčastněné kapely předvely naprosto skvělý hudební výkon a organizátor nabídl naprosto pohodovou atmosféru s vkusným výběrem kapel. Mnichovické Rockování se tak nadále řadí mezi malé Velké“ festivaly!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...