Skončí CITRON? Kde je pravda? Venku je oficiální stanovisko!

Fanoušci jsou zdrceni. Zpěvák Láďa Křížek v pořadu Showtime uvedl, že kapela Citron po 42 letech existence na podzim končí! 

Legendární rocková kapela Citron zažila obrovskou ztrátu, když zemřel rocker Radim Pařízek. Přesto se rozhodli kapelu udržet pohromadě a roli frontmana převzal baskytarista Radim Pařízek mladší.

Na Facebooku v oficiálním stanovisku nyní Radim ml. přiznal, že uvnitř kapely jsou neustálé konflikty, zejména se zpěvákem Láďou Křížkem který v pořadu Showtime uvedl, že kapela Citron po 42 letech existence na podzim končí!

„Ano, je to strašná a překvapující zpráva. Náš PR manažer mi sdělil, že končím,“ potvrdil Láďa Křížek  primáckému Showtimu. Mohlo by se zdát, že se to týká jen jeho, ale končí celá kapela. „Já mám aspoň ještě druhou kapelu Kreyson, tak budu hrát s nimi. Ale je mi to moc líto,“ dodal smutně.

Oficiální stanovisko Radima Pařízka ml. na kapelním facebookovém profilu:

Zdravím Vás, fanoušky skupiny Citron, chci se vyjádřit k zavádějícím zprávám, které se šíří v mediálním prostoru.

Na začátek: 𝐤𝐨𝐧𝐞𝐜 𝐤𝐚𝐩𝐞𝐥𝐲 𝐂𝐢𝐭𝐫𝐨𝐧 jsem nikomu neoznámil. Nabídl jsem řešení, které bylo odmítnuto.

Po odchodu táty jsem se snažil (a stále snažím) udržet kapelu pohromadě za každou cenu, abychom hráli dál a nadále přinášeli radost vám všem. Nebylo to lehké, celý tým to stálo mnoho úsilí a mělo to bezpochyby smysl.

Od začátku mého působení jako kapelníka po smrti táty (Radima) Láďa Křížek několikrát avizoval, že opustí kapelu. Vždy jsem sklonil hlavu a dělal vše pro to, abychom mohli pokračovat dál. Vždy jsem vyhověl všem jeho požadavkům. Poprvé se tak stalo měsíc po odchodu táty, kdy jsme se shodli, že chceme jeho odkaz nést dále.

Problém se prohloubil na začátku tohoto roku, kdy jsme místo nahrávání desky a přípravy její propagace stále řešili podobné požadavky. Jako kapelník jsem se snažil je vyřešit, abychom se mohli posunout dál a Láďa mi slíbil, že vše vyřešíme. To se ale nestalo a za pár dní mi oznámil, že navíc odmítá spolupracovat s velkou částí týmu Citronu. S lidmi, kteří mají obrovskou zásluhu na podobě nového Citronu a věnovali mu velký kus své životní síly.

V tu chvíli mi bylo jasné, že s takovým nastavením je komplikované dosáhnout cílů, které byly pro kapelu vytyčeny. Neměl jsem ani jistotu, že Láďa přijede na další koncert, přitom jediné, po čem jsem volal, bylo nastavení základních pravidel spolupráce a toho, abychom táhli za jeden provaz. Nastavení takových pravidel je dnes v kapelách i jinde úplným základem pro fungování a usiloval o to i táta.

Tato prosba byla odmítnuta. Nebylo možné dál rozvíjet aktivity kapely, tak jsem navrhnul, abychom probrali naši další budoucnost. To konečně vedlo k dílčím rozumným závěrům a dohodli jsme se, že budeme pokračovat dál, dokonce s částečně nastavenými pravidly. Booking koncertů na další rok už byl v procesu.

Z publikovaného rozhovoru však vyplývá opak. Jak jsem již řekl i Láďovi, pokud se rozhodne skončit, bude to jeho volba. Pokud to bude možné provést důstojně, Citron bude pokračovat dál. Vám všem se omlouvám za lži a přetvářky, které se teď šíří. Na konci roku se můžete těšit na nabité turné, o dalším pokračování se znovu pokusím otevřít debatu.

Na závěr bych rád citoval tátovu píseň:
,,Zůstaň hrdě stát,
máš nás a vše dobré se vrátí
zpátky k nám.”

Pod stanoviskem na kapelní FB stránce se objevilo více než dvě sta komentářů a co komentář to názor. Jaký je ten Váš?

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...