Na hudebním festivalu Rock Of Sadská podpoří sportovní vozíčkáře

Podpořit sportovní vozíčkáře. Takový je cíl nadcházejícího festivalu ROCK OF SADSKÁ, který se uskuteční 16 -17. srpna u přírodního jezera v Sadské.

Organizátoři festivalu se rozhodli uspořádat sbírku pro Českou Paraboxerskou Asociaci která sdružuje a zároveň připravuje boxery na vozíku, resp. všechny hendikepované zájemce o parabox, jak se boxu na vozíku v Česku říká.

Box na vozíku je u nás zcela nový druh sportu, který přizpůsobuje pravidla olympijského boxu lidem na vozíku. CPA vznikla za účelem rozšíření sportovní základny pro hendikepované sportovce a je jednou z prvních oficiálních organizací tohoto typu ve světě.

Snahou asociace je otevřít dveře vozíčkářům k dalšímu sportu, který si dělá ambice, aby byl zařazen mezi paralympijské sporty. Ve světě je tento druh sportu stále populárnější a díky celosvětovému rozšiřování členské základny se vedou vážné diskuze o zařazení boxu na vozíku na seznamu paralympijských sportů.

Na jakou částku bude symbolicky dárcovský šek České Paraboxerské Asociaci předán, bude záležet na samotných návštěvnících festivalu, ten je nabitý hvězdami světové i tuzemské rock-metalové scény.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...