Pokec o turné s velkými kapelami s pražskou partičkou Booters

V pátek 8. listopadu jsem zavítal do KD Ládví v Praze Bohnicích kde se uskutečnil koncert kapely ARAKAIN která zde měla jednu ze svých zastávek na turné k novému CD „JEKYLL & HYDE. Jako předkapela, Kainy doprovázela kromě The Agony, také partička BOOTERS a tak jsem trochu vyzpovídal člena této pražské formace, kytaristu Davida Strnada.
Tak Davide, BOOTERS opět na turné s ARAKAINem. Jaké to je letos?

S Arakainem jedeme druhé turné a je to opět moc fajn. Bohužel nám na dva koncerty vyřadila nemoc Martina z provozu a tak jsme nebyli v Brně a Ostravě. Moc nás to mrzí. Z posledních 150 koncertů jsme takto vynechali 3. Druhá kapela co jede s námi, The Agony, je taky v pohodě. Užíváme si skvěle připravený a fungující zvuk, vlídné zacházení a tolerantní fans, kteří nás zatím na každém vystoupení podpořili.

Už jste doprovázeli skupinu DYMYTRY, TRAKTOR, DOGA a teď opět ARAKAIN. Můžeš to nějak porovnat ?

Každé to turné mělo společné to, že jsme našli nové přátele. Co se týče techniky, zvuku, prostoru pro nás a zacházení to bylo všechno velice stejně fajn. Stage a prostor jaký jsme dostali pro použití našich světel.. více méně detaily. Každé takové turné je pro nás zkušenost a možnost vidět jak to dělají velké kapely. A tím pádem se vždycky něco naučit. Do teď se potkáváme a děláme i společné akce mimo muziku. Jiné je to v muzice, ta kombinace toho co hrajeme my a co hraje potom hlavni kapela.. fans, kteří přišli na svojí hudbu a najednou poslouchají něco jiného.

A co BOOTERS, co plánujete dál ? Kdy bude další, tuším 3. CD ?

Po vydání 2. CD „Na jeden den“ jsme měli trochu přestávku, protože Martin se stal otcem další malé Bootersačky a to mělo samozřejmě prioritu. V tuhle chvíli dáváme dohromady nové věci a pomalu je zařazujeme do playlistu. Nemáme to tak, že co dva roky musí být další CD. Je to věc nápadů a to musí přijít. Někdy je dobré trochu vyhladovět a tvořit opravdu s nadšením, než ze sebe potit songy na čas. Máme kliku, že v dnešní sestavě tvoří všichni, Vašek, náš bubeník hraje na kytaru, zpívá a dodává Martinovým a mým nápadům trochu modernější formu a Roman také není jen basák, ale hraje na klávesy a kytaru a doplňuje do muziky krásné melodické kontrapunkty. Na rozdíl od prvních 2 CD, kdy jsem dali dohromady songy nejdříve ve zkušebně a začali je hrát až po vydání CDčka je to teď jiné. Nové věci hrajeme co nejdříve na živo a tím je hezky prověřujeme. Na další CD půjdou jenom ty co fungujou. Vzhledem k tomu, jak málo lidí nás zná, tak si to můžeme dovolit.

Co dál chystáte do konce roku, jaké další koncerty vás čekají?

Příští pátek závěr turné s Arakain v Polné. A potom nás čeká Praha a Plzeň s německou kapelou Hämatom na kterou se také moc těšíme no a 6.12. nás čeká akustické vystoupení s Dogou v jejich domovském pivovaru na Lužinách.

A proč to všechno vlastně děláte, co máte za motivaci ?

Milujeme hudbu. Pořád nás to baví. Těšíme se na zkoušky a na koncerty. Základna fanoušků pomalu narůstá a na každém koncertě je někdo v tričku BOOTERS. Čím dál tím více lidí si s námi v sále zpívá.To je naše radost. A stačí když po vystoupení přijde jeden jediný člověk a řekne, že se mu to líbilo a my jedem domů spokojení a s energií na další dny.

Davide, díky za rozhovor a zase někde na viděnou!


Těšit se můžete také na rozhovor s frontmankou The Agony Nikolou Kandoussi!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...