Progresivní legendy YES konečně navštíví Prahu!

Legendární rockeři YES konečně dorazí v rámci svého dlouho plánovaného turné „Relayer – The Album Series Tour“ do matičky PRAHY!

Legendární rocková kapela YES měla vystoupit v Praze už v květnu 2020, ale kvůli pandemii koncert byl několikrát přesunut na nový termín – nakonec proběhne 18. května 2023 v hale Forum Karlín.

Na nadcházejícím turné se představí Steve Howe (kytary), Geoff Downes (klávesy), Jon Davison (zpěv, akustická kytara), Billy Sherwood (baskytara) a Jay Schellen (bicí a perkuse), který v květnu 2022 nahradil zesnulého Alana Whitea.

S YES vás čeká opravdu jedinečná show. Bude zahrnovat bohatou produkci, např. videostěnu ve vysokém rozlišení, zazní všechny oblíbené klasické skladby YES spolu se sedmým albem „Relayer“ v plné délce. Bude to zkrátka velká rocková událost, nenechte si to ujít!

Původní členové YES – baskytarista Chris Squire, zpěvák Jon Anderson, bubeník Bill Bruford, kytarista Peter Banks a klávesista Tony Kaye – se dali dohromady v roce 1968.

Na začátku roku 1969 se skupina zúčastnila konkurzu v londýnském klubu Speakeasy u spoluzakladatele Atlantic Records Ahmeta Erteguna, který je podle Warnera „okamžitě zaregistroval“. Ještě téhož roku skupina vydala svůj debut, který se jmenoval „Self-titled“ a v němž se mísí původní materiál s kompletně přepracovanými verzemi písní skupin jako Byrds a Beatles.

YES se stali mezinárodní arénovou kapelou poté, co se k nim v roce 1970 připojil Steve a v roce 1971 Rick Wakeman .

„Zvuk kapely se vyvíjel a její písně se stávaly ambicióznějšími, protože si osvojila symfonický přístup ke své hudbě a ve svých textech zkoumala záhadnější témata,“ poznamenala společnost Warner v tiskové zprávě. Bubeník Alan White se připojil v roce 1972 po nahrání alba Close to the Edge.

V této éře zaznamenali YES komerční úspěch s řadou alb, mezi něž patří The Yes Album (platina), Fragile (dvojitá platina), Close to the Edge (platina), dvojalbum Tales from Topographic Oceans (zlato), Relayer (zlato), Going for the One (zlato) a Tormato (platina).

Sedmdesátá léta přinesla také skladby YES jako I’ve Seen All Good People, Starship Trooper, Roundabout a Heart of the Sunrise, spolu s tím, co Warner nazývá „eposy o délce alba“, jako jsou Close to the Edge a The Gates of Delirium.

Nová inkarnace YES se zrodila v roce 1983, kdy se k Andersonovi, Squireovi, Whiteovi a původnímu klávesistovi Tonymu Kayeovi poprvé připojil kytarista Trevor Rabin. Album 90125 získalo trojnásobnou platinu a přineslo první a jediný hit skupiny č. 1, Owner of a Lonely Heart. Instrumentální skladba Cinema z tohoto alba získala cenu Grammy za nejlepší rockový instrumentální výkon.

V roce 1987 vydala skupina YES u společnosti Atlantic své poslední album Big Generator. Album získalo platinovou desku a obsahovalo rádiové hity Love Will Find a Way a Rhythm of Love.

YES přiváží: Pragokoncert a Rádio Beat
Datum konání: 18.05.2023 20:00
Místo konání: Forum Karlín, Pernerova 51, 18600 Praha

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...