RAMMSTEIN zahájili v Praze své nové koncertní turné!

Němečtí industrial metalisté RAMMSTEIN zahájili své evropské stadionové turné jaro/léto 2024 dvoudenním vystoupením 11. a 12. května na Letišti Praha Letňany v Praze

Když nad Prahou stoupá černý dým, znamená to, že je ve městě RAMMSTEIN. Ale i méně hudbymilovní obyvatelé české metropole si toho museli všimnout. Několik hodin před zahájením víkendových koncertů se pražská městská krajina změnila. Více lidí chodilo v černém – a mluvilo německy. Fanoušci v tričkách kapely tvořili většinu cestujících v hromadné dopravě, zejména na lince metra C.

Oba koncerty vypukly krátce po osmé hodině, když se šest členů kapely RAMMSTEIN sneslo na pódium z jevištního nebe s výtahem na ocelovém monstru. Do publika byl vyfouknut černý dým a začalo intro k písni „Ramm 4“. Studiovou verzi této písně kapela na svých koncertech nehraje od roku 2019.

Následovala pestrá směs starých a nových písní Rammstein – většina z nich již byla použita na minulých stadionových turné. Na pódiu zahráli rockeři „Links 2-3-4“, „Sehnsucht“, „Mein Herz brennt“ a „Zeit“, dále „Radio“, „Ausländer“, „Du riechst du gut“, „Rammstein“ a „Ich will“. Basy z obrovských reproduktorů byly tak hlasité, že ať už jste měli špunty v uších, nebo ne – málem vám vyletěly bubínky z lebky.

Vrátili se i některé klasiky, které byly doprovázeny speciálními efekty. Například píseň „Puppe“. Při písni „Du hast“ Tradičně létali nad hlavami diváků rakety a během „Sonne“ Rammstein publikum pořádně rozpálilo pomocí několika plamenometů. Do programu se vrátila i píseň „Pussy“ a obří penisové dělo.

Poprvé od roku 2013 byla součástí setlistu i píseň „Wiener Blut“, která pojednává o Rakušanovi Josefu Fritzlovi, jenž léta držel ve sklepě v zajetí svou dceru a zneužíval ji. Stejně jako píseň „Ashes to Ashes“. Po písni „Engel“, kterou Rammstein hráli na druhém malém pódiu společně s Abélardem, byli členové kapely přenášeni diváky v lodičkách zpět na hlavní pódium.

Na zahajovacím koncertě 11. května v Praze zazněla i píseň navíc, ale ta byla určena pouze pro tento jeden večer: V setlistu nechybí ani „Happy Birthday“. Důvod: bubeník Rammstein Christoph Schneider v sobotu oslavil 58. narozeniny, fanoušci a kapela mu společně zpívali serenádu.

Rammstein rozloučil s 60tisícovým publikem písní „Adieu“, spoustou ohňů a sprškou konfet. Poté, co Lindemann německy, anglicky a hrbolatou češtinou krátce pronesl „Praha, děkuji“, vyveze výtah hudebníky zpět nahoru a ti nakonec zmizí za velkou obrazovkou.

Nyní jsou na programu čtyři představení v saském hlavním městě Drážďanech. Později poputuje RAMMSTEIN mimo jiné do Srbska, Řecka, Španělska, Francie, Irska, Belgie, Itálie a Rakouska. V Německu jsou další koncerty naplánovány ve Frankfurtu, kde rockeři z 11. Do 13. července. Turné zakončí celkem pět koncertů na konci července v Gelsenkirchenu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...