Pořadatelé festivalu Rock for People rozšiřují své aktivity

Pořadatelé největšího tuzemského festivalu Rock for People rozšiřují paletu svých aktivit o novou divizi. Nově nyní kromě festivalu a celoročního pořádání koncertů zastupují čtyři české kapely pod hlavičkou Rock for People Booking

“Stále hledáme nové příležitosti a možnosti, kam se posouvat. Tato myšlenka vznikla na základě přátelství se skvělými kapelami, které máme rádi, a se kterými dlouhodobě spolupracujeme,” komentuje ředitel Ameba Production Michal Thomes, a dodává: “Beru to jako přirozený vývoj našeho vztahu a těším se na vzájemné souznění.”

Tou první nemůže být nikdo jiný, než pražská parta John Wolfhooker, jejíž energická vystoupení jsou s festivalem Rock for People již neodmyslitelně spojena. “Rock for People je naše srdcová záležitost ve všech směrech. Mají skvělé fanoušky, pravidelně vozí ty nejlepší interprety. Kým jiným se nechat zastupovat, než právě jimi?” říká s úsměvem k nové spolupráci baskytarista a zpěvák kapely Filip VIček.

Pořadatelé si dále pod svá křídla vzali indie-popové stále rostoucí hvězdy I Love You Honey Bunny, elektrizující čtyřčlennou rockovou kapelu .themayrevolution a originální music projekt Radosta, který spojuje hudbu a ikonickou českou kinematografii v podobě legendárního filmu Kulový blesk.

Bookingu RfP kapel se ujímá dlouholetá členka RfP týmu Karolína Blažková: “Jsem nadšená z nové příležitosti dostat víc mezi lidi to nejlepší z české hudební scény. S většinou z těchto kapel jsem byla již v minulosti v kontaktu a už teď vím, že nám to bude skvěle fungovat.”

Michal Thomes se již několik let osobně stará o “bejbypankovou” kapelu Kašpárek v rohlíku, která je jeho srdcovou záležitostí. Jako svůj relax u Kašpárka zastupuje funkce jako bedňák, řidič dodávky, nebo merch guy. Na kontě má dokonce i texty k několika písničkám.

JOHN WOLFHOOKER

Kluci z kapely sami sebe popisují jako alt-rockový salát kořeněný progresivními breakdowny a popovými melodiemi. To vše servírováno velmi energickými živými vystoupeními. Za dobu své existence kapela natočila čtyři studiová alba spolu s více než 20 videoklipy převážně produkovanými bubeníkem kapely Adrianem Janečkem. Na svém kontě mají vystoupení na velkých festivalech a turné po celém světě včetně hlavní stage na festivalu Rock for People (CZ), Envol et Macadam (CAN) nebo Sziget (HU) a support kapel Rise Against, Hollywood Undead, Our Last Night nebo Enter Shikari a turné po celém Německu s The Hirsch Effekt.

I LOVE YOU HONEY BUNNY
Pražská indie-popová kapela, která nejen svými anglickými texty ale i ambicemi a zkušenostmi překračuje hranice České republiky. Mají za sebou více než 400 koncertů po celé Evropě, turné v Kanadě i účast na prestižních světových festivalech jako jsou Sziget (Maďarsko), Envol et Macadam (Kanada) nebo tuzemské prestižní akce Rock for People a Colours of Ostrava.

.THEMAYREVOLUTION
.themayrevolution je elektrizující čtyřčlenná rocková kapela, která je proslulá svým drsným zvukem, vysokooktanovými živými vystoupeními a hlubokými introspektivními texty. Publikum uchvacuje fúzí garážového rocku nebo alternativních rockových vlivů a inspiraci čerpá od uznávaných kapel jako Cleopatrick, Boston Manor a Highly Suspect.

RADOSTA
Fanoušci tvorby Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka by měli zpozornět. Je tu movie rock. Nic takové jako Radosta na scéně není. Unikátní koncepční projekt představuje neslýchanou kombinaci těch nejlepších hlášek z legendární komedie KULOVÝ BLESK a osobité rockové hudby, v čele se saxofonistkou Klárou „Brazilskou“ Heřmanovou. V květnu vyšlo kapele u Indies Scope Records album Dvanáctisměna, které je hudebním tributem filmu Kulový Blesk.

Více informací: https://rockforpeople.cz/cs/booking/

ROCK FOR PEOPLE 2024
28. ročník festivalu Rock for People se uskuteční v termínu 13.-15. června 2023 v hradeckém Parku 360. První jména hvězd, které na něm zahrají, budou známy na podzim. Předprodej vstupenek v limitované edici: https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...