RockOpera chystá největší ročník festivalu RIVER FEST

Čeká vás největší ročník festivalu RockOpera „RIVER FEST“. Vystoupí RockOpera Praha, D.N.A, Vlasta Redl, České srdce a další

Divadlo Milana Steigerwalda a Pavly Forest RockOpera Praha se opět představí jako headliner tradičního RockOpera RiverFestu. Šestý ročník festivalu ale zdaleka nenabídne jen ji. Během let se natolik rozrostl, že letos potrvá hned dva dny, během nichž se na dvou pódiích vystřídá víc jak šestnáct kapel a interpretů.

Areálem Tábořiště u Karla v Českém Šternberku nezazní 13. a 14. července jen hudba klubových skupin, ale také velkých zavedených jmen. Mezi očekávané vystupující letošního RockOpera RiverFestu spadají hvězdy jako Vlasta Redl, České srdce, Turbo, Luboš Pospíšil nebo čím dál populárnější pražští metalisté D.N.A..

„Na Sázavě je krásně. Její nádherná příroda v létě láká každého,“ říká zpěvačka, libretistka a výkonná ředitelka RockOpery Praha Pavla Forest o malebném prostředí, kde se festival bude konat.

RockOpera Praha si na letošní ročník festivalu připravila koncertní průřez celou svojí kariérou. Nezahraje jen osvědčené hity z klasických rockových oper jako Antigona, Oidipus Tyranus nebo Faust, ale také novinky z hitu letošní sezóny, hororového Vymítače.

Akce ani tentokrát neupustí od zviditelňování kvalitních klubových kapel. Objeví se mezi nimi například rockoví Čardáš klaunů, pop-punkoví Covers For Lovers, gothici Serpencia, metalisté MetalCraft nebo rockeři Lemmingway.

„Myslím si, že je potřeba nehledět tolik na žánry a proslavenost interpretů a pozvat kapely, které mají různé fanouškovské základny. I RockOpera Praha je taková, že spojuje lidi různých názorů a odlišného hudebního vkusu. Stejně jako její muzika propojuje různé žánry,“ dodává Pavla Forest.

Vstupenky lze kupovat na www.rockopera.cz/riverfest nebo v síti Colosseum Ticket za 450,- Kč. Předprodej končí v půlnoci 1. července. Poté už bude vstup možný jen v den akce na místě konání festivalu za 600,- Kč.

Kompletní program vystupujících

Pátek 13.7. 2018 / ​1. Stage

Luboš Pospíšil, bývalý člen legendárního C&K Vocalu se svojí kapelou 5P.
České srdce, folkrocková formace se svojí směsicí irské lidové hudby a bigbítu.
Pozdní sběr, multi-žánrová formace poskládaná z členů známých skupin jako Čechomor, AG Flek nebo Druhá tráva
Vlasta Redl, jeden z předních tuzemských písničkářů, který dokázal obratně propojit folk s moravskou lidovou hudbou a rockem.

Sobota 14.7. 2018 / ​​1. Stage

OnlyToo Pravověrní vyznavači kytarové muziky.
Rockové pohádky pro malé rebely (Jiří Štraub a Martin Kučera)
Turbo Rocková kapela vznikla už v roce 1981 a i dnes se její hity těší velké oblibě.
COVERS for Lovers Pražští pop-punkeři se svým loňským singeml Zázraky s.r.o..
Vintage Wine na výbornou propojují irskou folkovou hudbu a rock.
D.N.A., stále populárnější metalisté letos nahrávají novou desku pod produkčním dohledem Lea Holana (ex-ŠkWor), z níž něco zazní i při jejich speciálním hodinovém setu.
RockOpera Praha, tradiční headlineři přivezou do Českého Šternberka další speciální show. Nečeká vás jen koncertní průřez všemi klasickými díly tohoto ojedinělého hudebního divadla, ale i novinky jako například skladby z jeho mimořádně tvrdé, letos uvedené rockové opery Vymítač.
Serpencia, gothic rock na dobrou noc od sestavy pocházející z Úval, Prahy, Mladé Boleslavi a Kladna.

Sobota 14.7. 2018 / ​​2. Stage

Necrofiles, plzenští metalisté a jejich  Pekelnej rock’n’roll.“
Metalcraft Ještě před tím, než si MetalCraft zahrají před slavnými japonskými Loudness, přivezou svůj melodický metal i na letošní RockOpera RiverFest.
Lemmingway, z pražského podzemí vyvěrala mladá skupina, která neskrývaně obdivuje tvorbu progressiverockových skupin ze šedesátých a sedmdesátých let jako například Yes nebo z českých zástupců Blue Effect.
Čardáš klaunů, původně jihlavská kapela, v její sestavě se objevuje například bubeník Radek Doležal (Precedens, Lili Marlene, nabubnoval oscarovou hudbu ke snímku Quentina Tarantina Osm hrozných) nebo autor muziky k projektu Rockové pohádky pro malé rebely Martin Kučera.
Seventh Passion, progressiverocková partička z Plzně jejichž tvorba vypadá do budoucna velmi slibně.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X