Dělnický dům v Nymburce připomene staré dobré bigbítové časy

Dělnický dům v Nymburce který býval místem respektovaných a zavedených rockových přehlídek ze kterých vzešlo spoustu zvučných jmen dnešní rockové hudební scény, opět ožije, chystá se tady totiž akce nazvaná ROCKOVÁ PÁRTY

Centrem dění se stane sál Dělnického domu v Nymburce na Palackého třídě ve kterém se v letech 1998-2013, každoročně odehrávala veřejná akce pod názvem ROCK NYMBURK (hudební festival nebo spíše soutěž vyhledávající rockové talenty z celé ČR), v sobotu 26.1. 2019 od 20 HOD se tady rozjede rocková tancovačka jako za starých časů.

Po dlouhé době, na domácí půdě k tanci a poslechu zahraje nymburská nestárnoucí metalová legenda ROXOR kterou netřeba dlouze představovat, v polovině devadesátých let ustoupila od hraní na tanečních zábavách a začala se věnovat převážně koncertům nyní si ale v Dělnickém domě můžete zlaté doby bigbítových tancovaček s ROXORem připomenout. 

Vzpomínku na staré dobré bigbítové časy, naservíruje také metalová skupina ARGOS, která hrála na přelomu 80. a 90. let minulého století. V loňském roce přesně 30 let od založení, se dala kapela znovu dohromady a k tomuto výročí přichystala placku „Dej, co máš“ s jedenácti původními skladbami kterými návštěvníky Rockové párty obšťastní frontman Ondra Marek.

Počátky další kapely která zde zahraje, se datují k roku 1984 ale po roce 1991 přichází takřka její rozpad. Po dlouhých 25 letech však na podnět skalních fanoušků kapela opět hlásí svůj dlouho očekávaný comeback, který se nese na bouřlivé vlně klasického Hard Rocku a svižného metalu. Třetí kapelou která v době (1986-1991) patřila do takzvané Polabské metalové trojky společně s kapelami IRAS a ROXOR, bude formace DIESEL.

Čtveřici uzavírá poměrně mladá pražská kapela MANIAC založená v roce 2011, kombinující žánry klasického skate pop-punku a moderního rocku s prvky elektroniky. Skupina si zakládá na stadiónových refrénech s dvojsmyslnými texty zaměřenými na pobavení publika.

Vstup do sálu bude v sobotu 26.1. 2019 od 18:00 hod. Občerstvení zajištěno. Předprodej vstupenek v Dělnickém domě za 150,- Kč, na místě v den konání za 190,- Kč. Rezervace stolů na tel: 735998370 nebo 730629559.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X