Rockový festival v Třtěnicích ve znamení vzpomínek i blahopřání

PRO ZOBRAZENÍ FOTOGALERIE KLIKNI NA OBRÁZEK

Další již 4. ročník pohodového festivalu ROCKOVÉ TŘTĚNICE který nesl slogan „Čas vrátit nemůžeme ale vzpomínky ano“ se uskutečnil v sobotu 10. srpna v malé vesničce Třtěnice u Jičína.

Stejně jako v předešlých ročnících, byl festival vyhrazen především legendám českých rockových pódií. Představilo osm rock-metalových kapel a přesto, že sobotu provázel celodenní déšť, tak díky zastřešenému areálu byli jak muzikanti, tak i fanoušci kteří si odpoledne i večer naplno užívali, v suchu.

Rock metalový maraton odstartovala v 15 hodin partička ARGOS z Peček ve které působí za mikrofonem Ondra Marek stejně jako v kapele Roxor. Hity po vzoru AC/DC či Motörhead s vtipnými texty, chrlil teplický hardrockový HLAHOL, kapela kterou prošli muzikanti jako Milan Špalek a Josef Vojtek ze skupiny Kabát sklidila v Třtěnicích velké ovace.

Již po několikáté zavítal do Třtěnic nymburský IRAS aby zde zpěvák Ben Bártl připomněl oblíbené hity z dob minulých jako Sekeromlat, Kladivo na čarodějnice, Železná dáma či Sami máme málo.

Jedním z hlavních headlinerů který to na pódiu pořádně rozbalili, byla black metalová legenda ROOT. Frontman Jiří BigBoss Valter který kapelu založil v roce 1987, odzpíval většinu koncertního setu v sedě. „Nohy už mi moc neslouží, ale hlas naštěstí pořád jo,“ sdělil s vtipnými hláškami fanouškům. Za bicími se představila nová posila Zbyněk MrZet Husa kterého můžete znát z formace Hand Grenade.

Chtěl jsem poděkovat Lukáši Lepšíkovi a jeho synovi nejen za to, jak se stará o své akce jako promotér, ale i za dárek, který jsem od nich dostal přímo na pódiu po koncertě k blížícím se narozkám...nepamatuji si za celou dobu fungování, že by se mi něco takového stalo... fans byli na jedničku, parádní nálada během všech kapel, nemám co dodat...viděl jsem rád po čase kluky z Hlahol, Root (jejich set byl skvělý), Odyssea ...všem to hrálo, dobrej zvuk, vše v probíhalo klidu, tak to máme rádi...atd...Takže díky za milý dárek, s kterým si dal někdo fakt práci....zdravíme !

Miloš Dodo Doležal Skladatel, producent, zpěvák a kytarista

Rockové Třtěnice přijel okořenit skladatel, producent, zpěvák a hlavně kytarista s velkým „K“, MILOŠ DODO DOLEŽAL který si své místo vydobyl nejen jako člen legendárního Vitacitu a dalších sdružení, ale i jako sólový muzikant, který neúnavně koncertuje spolu s bubeníkem Pavlem Slechanem a svým synem Milošem juniorem.

Nadšení z vystoupení Doda bylo ze strany publika dosti znatelné. Z rukou promotéra festivalu Lukáše Lepšíka a jeho syna pak po koncertě obdržel dárek v podobě svítící plastiky kytary k nadcházejícím narozeninám které oslaví 12. srpna, což ho hodně překvapilo a byl z toho na měkko.

Notnou dávku  nostalgie přivezla plzeňská Odyssea v jejich legendární sestavě, zazněly skladby jako Spálená, Den poté či Divadelní společnost J.K. Tyla.

Okolo půlnoci přišel na řadu chvaletický POLYMETAL, který posléze vystřídala a opět vydařenou akci uzavřela heavy metalová kapela z Hradce králové TINNITUS.

Během večera probíhaly soutěže vstupenky na festival Rock of Sadská (16-17.8. 2019), které do soutěže věnoval pořadatel ROS, Zdeněk Otta s cílem festival Rockové Třtěnice podpořit.

Není pochyb o tom, že Rockové Třtěnice si během několika let vybudovaly své jméno a lidé se sem začali rádi vracet. Přesto že byla letošní účast o proti loňskému ročníku Rockových Třtěnic podstatně nižší což evidentně zapříčinilo deštivé počasí i přesto že je areál zcela zastřešený, tak lze čtvrtý ročník hodnotit jako velmi vydařený.

Spokojenost dali najevo nejen návštěvníci ale i samotní muzikanti z vystupujících kapel což je známkou toho že organizátor Lukáš Lepšík je rocker srdcem i duší. Na příští 5. ročník festivalu ROCKOVÉ TŘTĚNICE je již nyní sestaven výběr potvrzených kapel a je nač se těšit!!

 

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X