Melodic metalová Rosa Nocturna přichází s novinkou Fear

Brněnská kapela Rosa Nocturna hrající melodický symphonic metal přichází se žhavou novinkou v podobě klipu k písničce Fear

Ve svých písních klade důraz na zajímavé melodie, bohaté symfonické aranže a silné kytarové riffy. Převážně české texty vypráví poutavé příběhy, milostné romány či bájné epopeje. Snaží se předat pozitivní energii nebo zvou posluchače k zamyšlení.

Rosa Nocturna se prezentuje svými příběhovými až pohádkovými texty a ne jinak je tomu i v písničce Fear. Zvláště její česká sestřička může někoho odkazovat k pohádce O červené karkulce. Nicméně text je mnohem hlubší a promyšlenější a dotýká se našich nejhlubších strachů a obav.

Jelikož kapela vydala v září svoje anglické album Angels and beasts, sáhla i po anglické verzi a klip natočila k písničce Fear. Klip má ovšem pramálo společného s pohádkou. Naopak si přijdou na své milovníci hororů, protože atmosféra v klipu je velice ponurá. Kapela si ho natočila zcela sama a vydala se cestou podobnou známého hororu Blair Witch.

Jak je fanouškům Rosy Nocturny jistě známo, na albech se podílí plejáda hostů, zejména zpěváků. A ne jinak je tomu i v případě písničky Fear, které svůj hlas propůjčila vynikající zpěvačka Shirley Tracanna z kapely Wishmasters a operním hlasem jí sekunduje Ereis Rayann z kapely Ertha.

Kapela byla založena v roce 2007. Od té doby vydala 4 alba, 4 singly a participovala na mezinárodním kompilačním CD Spectrum vydaném v USA. Dále vydala 6 videoklipů, hraných či kreslených. Na své propagaci a PR začala více pracovat vydáním alba Zapomenuté příběhy v roce 2016, kdy si ujasnila své cíle stát se aktivní kapelou a hrát pro co nejvíce lidí.

RN má 5 stálých členů. Principála, kytaristu a skladatele Tondy Bučka, kytaristu Petra Vosynka, basáka Davida Koudely, bubeníka Dana Havránka a zpěvačku Anetu Zatočilovou. Dále dlouhodobě spolupracující hlavní zpěvačku Viktorii Surmovou (Surma) a zpěváka Mathiase Nováka.

Pojďte si vychutnat jejich novinku. A nezapomeňte si k tomu zhasnout.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X