Sekernice Jiřího Špalka pro začínající a pokročilé kytaristy

Začínáte hrát na kytaru nebo už máte základy za sebou? Exkluzivně pro vás připravujeme serii kytarových rad a tipů které vám nadělí kovaný rocker Jiří Špalek!

Jiří Špalek (*5. září 1965, Praha) je český rockový kytarista a učitel hry na elektrickou a klasickou kytaru. Hře na kytaru se věnuje od r. 1972, kdy začal navštěvovat LŠU a ve studiu pokračoval na Lidové konzervatoři Praha (dnes Konzervatoř a Vyšší odborná škola Jaroslava Ježka). Studium klasické kytary a teorie absolvoval u profesorů M. Lesevové, A. Vrškové, A. Staškové, M. Trojana, P. Vychytila a soukromé studium elektrické kytary u R. Hladíka a I. Sekyry.

Foto od Jáchym Špalek

Nejdéle působil v minimalistické kapele ETAL (1988 – 2010), se kterou natočil své první album s názvem “Hřebík“. Souběžně a poté působil v hardrockových a heavymetalových kapelách Gorgona, Corona, Ester, Chlejf, Fittipaldi is dead, Sandonorico, Katt, D.N.A., a dalších, občas souběžně i v několika najednou. Krátkou chvíli spolupracoval s Michalem Penkem a mimo jiné hostoval např. v undergroundovém Hokru, nebo v bluesrockové Folimanka Blues. Od roku 2001 do roku 2014 se také věnoval vlastnímu experimentálně-industriálnímu projektu W.T.O. (War To Order) se kterým natočil několik alb.

V současnosti natáčí sólové album lidových písní, pře-aranžovaných do heavymetalové podoby, na kterém bude hlavním hlasem Helena Kubelková, sólistka Rock Opery Praha a zpěvačka kapely Rheia.

A co vás v několikadílné SEKERNICI JIŘÍHO ŠPALKA čeká? Zmínka bude o klasických, elektroakustických a elektrických kytarách, kytarových aparaturách, efektech a doplňcích jako jsou trsátka, metronomy, ladičky, case atd.
1. DÍL NAJDETE ZDE
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...