Skupina INEKAFE si splnila sen albem Made in Czechoslovakia

Slovenská punkrocková INEKAFE si splnila sen a vydala album Made in Czechoslovakia. Vybrala na ně písně z 80. let, které nahrála podle svého gusta v pop-punkové podobě.

Novinka obsahuje 5 slovenských a 5 českých skladeb a vychází digitálně, na CD a později se objeví i na vinylu.

„Chceli sme si splniť náš veľký sen, nahrať známe pesničky, ktoré sme počúvali, keď sme boli malí a navštevovali sme základnú školu v období ČSSR. Vtedy sme počúvali kopec piesní  z jedného rádia, lebo doba bola úplne iná ako dnes, nebolo toľko rádií, Spotify a iné digitálne možnosti počúvania hudby. Aj my sme mali svoje obľúbené piesne a zároveň sme snívali, že aj my budeme slávna kapela. A teraz, po toľkých rokoch, sme sa rozhodli tieto naše obľúbené skladby z detstva, keď už sme teda tá slávna kapela, nahrať po svojom,“ s humorem objasňuje frontman skupiny Vratko Rohoň a dodává: „Podľa reakcíí na naše prvé single, fanúšikovia to prijali veľmi dobre a majú pre to pochopenie, aj keď boli hlasy, ktoré sa pýtali, či už nemáme na to, skladať nové pesničky, ale pre nás to bola výzva a hlavne splnený sen. Sme veľmi spokojní ako sme to podľa nášho štýlu dali!“

První ze skladeb, Vymyslenou od kapely Elán, skupina nabídla svým fanouškům už před měsícem. Druhou ochutnávkou z alba Made in Czechoslovakia byla skladba Holky z naší školky dvojice Stanislav Hložek a Petr Kotvald z roku 1982, nejprodávanější píseň v historii Československa (prodalo se přes 2,5 miliónu nosičů).

„Je super, že moja čeština prešla pomerne bez pripomienok u našich českých bratov. Ani jeden negatívny komentár, skôr pochvala. Je to pre mňa dosť satisfakcia, snažili sme sa…”, dodává zpěvák.

A konečně třetím singlem, který skupina vypustila zároveň s vydáním alba, je známá skladba Pavola Hammela ZRPŠ. „Túto skladbu si pamätám vôbec ako prvú z telky. Keď som ju videl prvýkrát, bol som dieťa, dnes mám deti ja sám a ako rodič chodím na ZRPŠ. Je milé, ako človek rastie spolu so skladbou”.

Skupina INEKAFE hraje již 27 let a vydala 7 řadových alb. Aktuální novinka Made in Czechoslovakia je osmá v pořadí. Kapela již odehrála přes 2000 koncertů. INEKAFE vlastně v ČS založili neopunk. Hlasí se ke kalifornskému neopunku typu Bad Religion, Green Day, Offspring případně Simple Plan atp. Kapelník Vratko Rohoň říká, že na INEKAFE vyrostli např. kapely jako Rybičky 48, je to další generace hudby, které je věrná jeho domovská kapela.

INEKAFE odehrají ročně cca 80 koncertů a po Horkýže Sliže a No Name jsou třetí kapelou, která je trvalým SK exportem do ČR na koncertní scéně. Velmi zajímavé je Vratkovo „civilní“ povolání. V soukromí je pilotem Boeningu 737 (foto v příloze). Sám říká, že kdysi si dal od kapely pauzu a létal na tzv. full time. Nyní pro změnu na full time funguje ve skupině a pilotuje na tzv. part time.

Skupina INEKAFE hraje ve složení Vratko Rohoň (zpěv, kytary), Vladimír Bis (basa, vokály), Jozef Praženec (bicí, vokály). Album prodává exkluzívně první tři měsíce pouze na svém webu. Od 10. 2. 2023 bude nosič k dostání v obchodech.

Turné Made In Czechoslovakia:
12.1.2023 Praha
13.1.2023 Zlín
14.1.2023 Zvolen
19.1.2023 Brno
20.1.2023 Košice
21.1.2023 Žilina
26.1.2023 Ostrava
27.1.2023 Košice
28.1.2023 Bratislava

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...