Kanadská punk rocková skupina Sum 41 oznámila, že se rozpadá

Kanadská punk rocková skupina Sum 41 se vydá na rozlučkové turné a před svým rozpadem vydá ještě jedno album

Ontarijská punk rocková formace Sum 41 se rozpadá. Kapela to dnes (8. května) oznámila na sociálních sítích. „Působení v Sum 41 od roku 1996 nám přineslo jedny z nejlepších okamžiků našeho života,“ napsala skupina. „Jsme navždy vděční našim starým i novým fanouškům, kteří nás podporovali ve všech směrech.“ Dále prozradili, že „Sum 41 se rozpadají“, ale ujistili fanoušky, že dokončí své současné turné a v blízké budoucnosti oznámí celosvětové rozlučkové turné. Sum 41 se chystají vydat dvojalbum Heaven :x: Hell, bude znamenat jejich poslední LP. Celé prohlášení kapely najdete níže..

Sum 41 se proslavili v roce 2001, kdy jejich punk-rapová skladba „Fat Lip“ ovládla rozhlasový éter, opakovaně se hrála v pořadu Total Request Live na MTV a skončila na prvním místě žebříčku Billboard’s Alternative Airplay. Píseň se objevila na debutovém albu kapely All Killer No Filler, z něhož vzešly další rádiové singly jako „In Too Deep“ a „Motivation“. V následujících letech vydali sedm studiových alb, z nichž nejnovější je Order in Decline z roku 2019.

Kytarista Deryck Whibley, bubeník Steve Jocz, baskytarista Richard Roy a zpěvák Jon Marshall založili Sum 41 v roce 1996. Whibley je nyní hlavním zpěvákem kapely a je také jediným zbývajícím původním členem, ke kterému se v Sum 41 připojili kytaristé Dave Baksh a Tom Thacker, baskytarista Jason McCaslin a bubeník Frank Zummo.

Součet 41:

Působení ve skupině Sum 41 od roku 1996 nám přineslo jedny z nejlepších okamžiků našeho života. Jsme navždy vděční našim starým i novým fanouškům, kteří nás podporovali ve všech směrech. Je těžké vyjádřit lásku a úctu, kterou k vám všem chováme, a chtěli jsme, abyste to od nás slyšeli jako první.

Sum 41 se rozpadají. Ještě letos dokončíme všechna naše aktuální nadcházející turné a těšíme se na vydání našeho posledního alba „Heaven :x: Hell“ spolu s posledním celosvětovým turné, které bude oslavou. Podrobnosti oznámíme, jakmile je budeme mít k dispozici.

Zatím se těšíme na všechny skumfáky na cestách a těšíme se na to, co každému z nás přinese budoucnost.

Děkujeme vám za uplynulých 27 let existence Sum 41.

Poslední možnost zažít show legendárních kanadských rockerů Sum 41 u nás, bude na brněnském výstavišti 12. června kde kapela vystoupí v rámci Rock for People Concert, tento koncert na kterém se jako hosté objeví The Hara a Beauty School Dropout, bude zároveň oficiální afterparty festivalu Rock for People 2023.

▶️ VSUPENKY ZDE

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...