Rockeři The Heathrow představili pilotní singl z debutového alba

Rockeři z Benešova u Prahy “The Heathrow”, oficiálně představili pilotní singl k připravovanému debutovému albu „Tváří v tvář“

V roce 2017 založená, pětičlenná partička mladých rockerů z Benešova u Prahy „The Heathrow“, představila svůj nový singl „Tváří v tvář“. Song ze stejnojmenného připravovaného debutového alba komentuje jeden ze zákládajících členů kapely, hráč na bicí Jan Vyskočil který se na skladbě podílel jak hudebně tak i textově:

„Skladba pojednává o sociálních problémech lidstva, spoustu věcí už si nedokážeme říct osobně a raději je sdělujeme skrz sociální sítě, kde se pak cítíme jako hrdinové. Na sociálních sítích také sdílíme veškeré své pocity, zážitky a novinky, tudíž soukromí už pomalu ani neexistuje – všichni o nás ví všechno. Síla pokroku ve spojitosti se zvláštním chováním lidí zapříčiněné absolutním, zahlcením našich životů sociálními sítěmi je tak obrovská, že už se nedá zastavit. V důsledku této věci budeme bohužel mezi sebou komunikovat čím dál tím míň. Skladba je také o tom postavit se čelem svým problémům a neutíkat od nich“.

Debutové album začalo vznikat v listopadu loňského roku ve studiu Holan kde The Heathrow nahráli drtivou většinu instrumentálních částí všech devíti singlů které by se měly na debutovém albu objevit, kapela zde také v loňském nahrála své dva poslední singly  „Všechno bude jako dřív“ a „Všichni Povstanem“ ke kterým byly natočeny i videoklipy.

Cesta k natočení alba byla trnitá – práce ve studiu se v průběhu nahrávání zkomplikovaly, kapelu opouští basák Aleš Valenta a následně se dostavily i s neshody s Leo Holanem a The Heathrow se přesouvají do studia TDB Production kde se produkce chopili Thomas de Balder a Ladislav Spilka který produkoval hlavně zpěvy a kapela tak začíná nanovo.

“Abychom byli upřímní, nebyli jsme si vůbec jistí, zda album vůbec dotočíme, protože v průběhu nahrávání alba (někdy v únoru 2021) ve studiu Leo Holana nám odešel basák Aleš Valenta, a všechno najednou vypadalo tak nějak beznadějně. Aleš sice nahrál osm písní k albu, ale pořád nám zbývalo nahrát basovou linku k ještě jednomu singlu, a to zrovna k tomu pilotnímu, který se měl stát tváří alba. Bohužel, aby toho nebylo málo, objevily se jisté neshody s Leo Holanem, a tak se kapela rozhodla, že zbytek alba (zpěvy) dotočí jinde“, komentuje celou situaci Jan Vyskočil.

Při přechodu z jednoho studia do druhého se na kapelu usmálo štěstí a do sestavy  jako náhrada za Aleše, přichází basačka Karla Cvrčková která se stává plnohodnotnou členkou a album ze kterého si nyní můžete poslechnout první povedenou vlaštovku, se tak zdárně dokončuje. Novinka, je doplněná o lyric video o které se postaral Michal Viečorek – Woll Design.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X