The Legends Rock Fest podesáté: Co a jak letos na festivalu

The Legends Rock Fest Hořice oslaví 22-23. července 2022 svůj jubilejní desátý ročník a Areálem Zahrada bude opět znít v mimořádně silném obsazení rock metalová muzika

Měsíc a půl před začátkem festivalu jsou již známy některé novinky a vychytávky.

V letošním programu se pořadatelům podařilo přivést do Hořic všechny vítěze diváckého hlasování z minulých ročníků. To znamená že vystoupí Škwor, Dymytry, Komunál či Traktor, další davy fanoušků zajisté přitáhnou Doga či Trautenberk, vskutku legendární osobností letošního ročníku je Aleš Brichta.

I letos proběhne soutěž o nejoblíbenější kapelu, nezúčastní se jí však Traktor. Již při zrodu této soutěže bylo do jejího vínku zaneseno pravidlo, že po čtyřech po sobě jdoucích vítězstvích jedné kapely dostane v příštím ročníku někdo jiný šanci vyhrát a účast aktuálního čtyřnásobného vítěze se nebude započítávat.

Nad tím že nebudete moci pro svůj oblíbený Traktor hlasovat ale zoufat nemusíte, neúčast v hlasovací soutěži na výkonu kapely určitě neubere a pro fanoušky festivalu v příštím roce Traktor chystá vskutku jedinečné překvapení. Dozvíte se o něm právě na letošním ročníku The Legends Rock Festu.

I když samotný festival začíná až v pátek 22. července tak dorazit můžete již o den dříve. Kdo tak učiní a bude na značkách den před začátkem festivalu, získá výhodu přednostního odbavení a u vstupu do areálu. Ve čtvrteční podvečer (orientačně od páté do osmé hodiny) si bude moci vyměnit vstupenku z předprodeje za náramek, obdržet festivalové noviny a víčko na hlasování o nejoblíbenější kapelu.

A když už budete ve čtvrtek přítomni na místě tak je možné, že se ocitnete uprostřed večírku pro nedočkavé a pokud budete chtít, budete moci posedět v areálu, dát si pivo, a možná že se na pódiu objeví i jedna kapela.

Areál Zahrada funguje pro účely festu i jiných akcí již třetím rokem, organizátoři však mají stále nové nápady, jak vylepšovat některá jeho místa a i letos si přichystali pár novinek. Poprvé bude na festu beerjet, tedy zařízení pro čepování piva. Při zachování všech barů a párty stanů plus beerjet budou návštěvníci obslouženi rychleji.

Samozřejmě se můžete těšit na širokou nabídku jídla, alkoholických i nealkoholických nápojů. Letošní novinkou budou vína z Moravy a celková již tak bohatá nabídka bude rozšířena o burgry. Oblíbený prodejní stánek s nápoji v takzvaném předsálí areálu bude rovněž i letos v provozu. Další novinkou je nasvícení stromového porostu, které vytvoří ve večerních hodinách skvělou atmosféru. Toto nasvícení ostatně již zaznamenalo velký úspěch na nedávných akcích komornějšího charakteru konaných v prostorách Areálu Zahrada.

Co se kempování týče, tak pro tento účel bude vyhrazena louka u areálu, plocha o podobné velikosti bude sloužit jako parkoviště, případně také ještě pro kempování, kdyby louka samotná kapacitně „přetékala“. V tomto stanovém městečku najdete cisternu s pitnou vodou o objemu 4000 litrů, mobilní WC a stánek. Obě plochy budou k dispozici zdarma. Samozřejmě je třeba udržovat čistotu, což je jediná povinnost za využívání daných prostranství bez poplatku.

Pokud toužíte po vyšším komfortu, můžete využít některého z dalších kempů v Hořicích či jiného ubytování. Právě z těchto důvodů bude posílena taxislužba která zajistí svoz návštěvníků do areálu a zpět k ubytování.

Pokud vás zajímá kdy bude která kapela hrát tak na přesný časový rozpis vystoupení jednotlivých kapel si bude muset ještě chvíli počkat, zveřejněn by měl být zhruba dva týdny před začátkem festivalu na thelegendsrockfest.cz a na Facebooku.

Předprodej vstupenek za nejlepší cenu dává pořadatel ještě pár dní k dobru ( zvýhodněné sety pro dva – 2 vstupenky, 2 trička a samolepka), takže si raději pospěšte. Od 8. července 2022 budou k dispozici pouze vstupenky u předprodejce Ticketmaster.

Zvýhodněné vstupenky ke koupi zde: www.arealzahradashop.cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...