Letošní festival The Legends Rock Fest podtrhla jedinečnost nového areálu

Mnoho organizátorů minulé léto rušilo či přesouvalo své akce na rok 2021, ani letos se ale část z nich neuskutečnila, to ale není případ festivalu The Legends Rock Fest jehož devátý ročník se 23. a 24. července nově konal v hořické městské části Libonice

Když se řekne The Legends Rock Fest, tak jen málokdo z rockových nadšenců by nevěděl, že se jedná o jeden z vyhlášených hudebních festivalů Podkokrnoší v Hořicích, který od roku 2012 nabízí to nej z naší rock metalové a punkové scény a nabídl i letos.

Příjemných pocitů z letošního ročníku je mnoho ale to by bylo na dlouhý elaborát tak vše shrnu a přiblížím ve zkratce. Jedním z charakteristických rysů devátého ročníku, který podtrhl jeho jedinečnost, byl nový areál „Zahrada“ který si svou předpremiéru odbyl v loňském roce na akci „Loučení s létem“. Již před samotným vstupem do areálu bylo zřejmé, že návštěvníky čeká prostředí, na které nejsou na open air akcích běžně zvyklí, uvítal je prostor řešený pro relax a muziku v souznění s okolní krajinou který s velkým úsilím pro tento účel vytvořili manželé Lhotovi se svým týmem.

Dvě orlice na podstavcích u vstupní brány signalizující směr do areálu po cestě z kamenných oblázků z obou stran lemované velkými barevnými bannery, zákoutími tvořených z různorodých stromů a dřevin zachovaných z kdysi bývalého pralesa křovin který byl proměněn v oázu stínů po dobu celého festivalu skvěle chránící návštěvníky před žhnoucím sluncem, vkusné do prostoru zapadající rozmístěné sezení vytvořené z prostých palet, mohutná cateringová podpora s neodolatelnými voňavými lákadly a mnoho stánků s rock metalovým sortimentem se nedaly minout bez povšimnutí.

Stejně jako ve staré lokalitě hořického areálu U Věže kde se odehrály předešlé ročníky, tak i nové místo v novém prostředí, zdobily stojany s několika stovkami fotografií z předchozích ročníků, které navozovaly rockovou atmosféru. Velké kouzlo tomu všemu, ve večerních a obzvláště v nočních hodinách dodávalo nasvícení vyzdvihující Libonický monument připomínající lázeňskou kolonádu.

Co se týče kapel, kterými byly Deviant, Forrest Jump,XIII. Století, Visací zámek, Arakain, Doga, Welicoruss, Maylive, Eclipsis, Madam Royal., Seven, Komunál, Trautenberk, Walda Gang, Traktor a X-Core, tak si myslím, že rozepisovat se o tom kdo, co a jak hrál, zda ta či ona kapela byla horší nebo lepší, zda měla v kotli před podiem víc nebo míň fanoušků je naprosto bezpředmětné, protože všechny kapely ať už více či méně u někoho oblíbené, podaly naprosto skvělý stoprocentní výkon a každý kdo sem zavítal, si rozhodně přišel na své.

Oba dva festivalové dny pod taktovkou ostříleného moderátora Oldy Tamáše, provázela řada soutěží ale také autogramiád, kdy se fanoušci mohli na chvíli setkat s vystupujícími rockery. Pro více odvážlivé byly i letos nachystané nůžky, kde se přímo na místě mohli nechat ostříhat a vlasy darovat na výrobu paruky pro onkologicky nemocné pacienty. Nechybělo ani tradiční udělování originální ceny pro divácky nejúspěšnější kapelu, o jejímž přidělení rozhodovali samotní fanoušci, kterou si letos již po čtvrté v řadě odvezla skupina TRAKTOR.

Nová éra festivalu The Legends Rock Fest se stala jakýmsi synonymem vytváření hodnotných zážitků a místem setkávání lidí, jež spojuje zájem o rockovou muziku ve spojení se životním prostředím. Devátý ročník byl příležitostí zastavit se v dnešní ne zrovna šťastné době a společně vnímat vkusný přírodní areál „Zahrada“ ve spojení s rock metalovou muzikou.

Jak kapely, tak i návštěvníci kteří se sem sjeli ze všech koutů republiky, což ostatně potvrzovala v areálu umístěná mapa, na které přítomní označovali, odkud na festival přicestovali, si skvělou atmosféru o několika tisícové návštěvnosti, kterou zde každý zaznamenal, naplno užívali. Lidé ale i kapely se bavili a to je důležité.

Věřím, že každý, kdo devátý ročník festivalu navštívil, tak v něm stejně jako ve mě zanechal příjemné pocity, které si po dvoudenním maratonu domů odnesl. The Legends vřel pohodou a ty dva dny rozhodně stály za to! Když čas dovolí tak příští rok určitě na shledanou!

Více fotografií najdete na naší facebookovém stránce kam je budeme postupně přidávat.

97%
CELKOVÉ SKÓRE

HODNOCENÍ FESTIVALU

Profesionální realizační tým, výběr kapel, pestrost a kvalitu všech služeb, čistota sociálního zázemí, stanové městečko s parkováním, profesionální bezpečnostní a zdravotní služby, příjemný a vstřícný personál v krásném a pohodovém prostředí.

  • Výběr kapel
  • Kvalita služeb
  • Atmosféra
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...