I v Hořicích mají jasno, festival The Legends Rock Fest letos 100% bude!

Covidová situace zda a za jakých podmínek se budou moci v létě konat kulturní akce nechávala dlouho v nejistotě i pořadatele festivalu The Legends Rock Fest v Hořicích ale i zde už mají jasno, festival bude!

Letošní ročník festivalu provázejí některé novinky. Tou nejzajímavější je bezesporu fakt, že se akce přesouvá do prostor nového Areálu Zahrada v městské části Libonice. Zde již loni proběhl jednodenní Malý, velký fest a letos se počítá s takřka „plnou verzí“ The Legends Rock Festu – ve dvou dnech.

Před dvěma lety na tomto pozemku bujel zpustlý porost a nic nenasvědčovalo tomu, že by se zde mohlo něco konat. Obrovským svépomocným úsilím pořadatele Zdeňka Lhoty, jeho rodiny a přátel se podařilo areál v krátkém čase nejen zkulturnit, ale také vybudovat nový festivalový areál, kde v září loňského roku, proběhla testovací akce stejného pořadatelského týmu „Loučení s létem“.

Areál Zahrada je skutečnou velkou ovocnou zahradou jejíž největší výhodou je právě přírodní prostředí a dostatek stínu, kterého se na podobných akcích často nedostává. Nyní, se zbudováním základního pevného zázemí, jsou v Hořicích blíž k tomu, aby se stal vyhledávaným místem pro kulturu i odpočinek pro celou rodinu a to vše v blízkosti veřejné dopravy, takřka jen pár kroků odsud se totiž nachází autobusové a vlakové nádraží.

Program festivalu The Legends Rock Fest

Program festivalu The Legends Rock Fest bývá každoročně složen z kapel vskutku legendárních, které vytvářejí naši rockovou, metalovou a punkovou scénu již velmi dlouho, a z kapel nových, mladých, pro které může být vystoupení na hořickém pódiu pomyslným odrazovým můstkem do příštích úspěšných hudebních let.

O prvním, pátečním festivalovém dnu 23. července odstartuje program velmi zvesela teplická parta Deviant, po nich přitvrdí Forrest Jump. Vystoupení kapely XIII. Století je ze strany mnoha fanoušků vysněné a dočkáme se ho hned následně. Od vysokoškolské recese až po status punkové legendy – tak by se jednou větou dala popsat profesní dráha kapely Visací zámek.

Hned posléze vstoupí na pódium jiná, taktéž devětatřicetiletá legenda – Arakain, který díky svým kvalitám ne nadarmo stál u zrodu české metalové scény. Úctyhodnou řádku let hraje také kapela Doga, jež se svým přímočarým rockem pravidelně váží dlouhou cestu ze Slezska. A první festivalový den uzavřou symphonic blackmetaloví Welicoruss, kteří byli po loňském velkém úspěchu pozváni letos znovu.

V sobotu 24. července se začíná už od jedenácti, a to s dalšími „služebně mladými“ kapelami Maylive, Eclipsis a Madam Royal. Po nich ovládnou pódium ohně – jihočeští Seven mají speciální koncertní show se všudypřítomnými plameny. O něco blíže to má do Hořic Komunál, který se každoročně vyznačuje zvláště početným davem pod pódiem.

Dav možná ještě více zhoustne, až se na scéně objeví Trautenberk, tahle sestava bodovala v minulých letech ve fanouškovském hlasování o nejoblíbenější kapelu, a i letos pořadatel návštěvníky vyzývá k hojné účasti v hlasování kdykoli do sobotních podvečerních hodin. Následně se o spoustu veselí postará početná banda Walda Gang. V pozdější večerní čase bude patřit stále velmi populární kapele Traktor a celý festival budou uzavírat tvrdší tóny party X-CORE.

Určitě vás bezesporu také zajímá občerstvení tak že… točit se bude Pilsner Urquell 12°, Radegast 10°, pro řidiče Birell. K dispozici bude široký výběr míchaných nápojů, víno, rum, zelená, vodka, tradičně nebudou chybět hostesky z Jägermeisteru. A kdo alkoholu neholduje, najde v areálu limonády Koli Kolín, café bar výběrové kávy Mohaji a další nealko nápoje. U vstupu a ve stanovém městečku bude k dispozici nonstop stánek s nabídkou od snídaně po pozdní večeři. Občerstvení bude zajišťovat Full párty servis a Uzenářské dobroty od Míly a Péti.

Bonusy pro ty, kdo si včas obstarali vstupenky!

Pro držitele vstupenek z předprodeje jsou připraveny bonusy jako látkový náramek, parkování a stanové městečko zdarma, festivalové noviny, a letos poprvé Karta návštěvníka, která umožní slevy u partnerů festivalu jako Masarykova věž samostatnosti, Koupaliště Dachova, krytý bazén, squash, Městské muzeum, Galerie plastik, Zámek a Museum Czech Road Racing, některé restaurace a cukrárny či vyhlášené Hořické trubičky.

Co se týče platných hygienických pravidel a nařízení, tak ty budou upřesněny až těsně před festivalem. Dá se však očekávat, že bude stále omezena kapacita účasti. Pro jistotu jsou tedy k dispozici jednodenní i dvoudenní vstupenky. Na základě vládních opatření platných v tuto chvíli by účastníci kulturních akcí měli být buď aspoň 21 dní po první dávce očkování, nebo mít platný antigenní test (72 hodin) či PCR test (7 dnů), nebo být v ochranném časovém limitu imunity po prodělání covidu (180 dnů). Dle sjednocení pravidel pro služby a kulturu budou nově uznávány všechny druhy testů včetně samotestů a čestného prohlášení o absolvování testu.

Pozn. pořadatele: Pravidla vytváří vláda, nikoli my, ale jsme v tomto směru optimisté..

Se zakoupením vstupenek vzhledem k stále platnému omezení počtu účastníků kulturních akcí, by jste rozhodně neměli otálet!

Aktuální předprodej vstupenek v různých kombinacích, probíhá standardně na v obchodě na webových stránkách www.thelegendsrockfest.cz, vstupenky je možno zakoupit také v předprodejní síti Ticketmaster. Stále je aktuální také limitovaná edice za nejlepší cenu. Dříve zakoupené vstupenky, na původní termín konaní 2020, jsou plně v platnosti.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...