V pražském klubu Rock Cafe udeřil symphonic metalový trojlístek

Než se venkovní akce rozjedou naplno, tak není nic lepšího, než si zatím zajít na kvalitní metalovou hudbu z různých koutů Čech, to vše ve stejném místě a čase. To se stalo ve středu 4. května v pražském klubu Rock Café, kde byli fanoušci svědky strhujícího spojení melodic metalu z Brna, symfonického metalu z Jaroměře a symfonického heavy-progu z Prahy.

Milovníkům vysokých ženských vokálů, se v pražském klubu se v Rock Café dostalo plnohodnotného koncertního večera, v podání dá se říci v současné době top trojice, symfonických metalových kapel na české hudební scéně. V rámci jarního mini tour QUEEN OF METAL NIGHT tady udeřila formace SURMAWISHMASTERS a TEZAURA.

Večer zahájila metalová kapela TEZAURA která od svého vzniku v roce 2010, dává jasně najevo svou hudební i vizuální stránku vyzrálosti a pokroku ve  své tvorbě. Počáteční výkon této brněnské čtveřice v čele s magickou zpěvačkou Lori s emočně-altovým projevem, narušily technické problémy, to jí ale nerozhodilo a svůj melodický metal precizně destilovala.

Se svou esencí hry na pocity a vytváření náladotvorných obrazů, pozvolně taženými rytmy a úsečnými kytarovými riffy, nažhavila milovníky vysokých ženských vokálů skladbami z epíčka „HEARTCORE“ plus dvěma songy „Scarecrows a Those Eyes“ pro následující kapely.

Záhy svou temnotou, těžkostí, elektřinou a nesporným talentem na základy budovy rockového klubu zaútočila Jaroměřská symfonic metalová partička WISHMASTERS. Těžko se vyjádřit k jejich výkonu, který byl perfektní. Možná to, že už bylo na čase, viděl tyto symfonické metalisty naživo?

Jejich živý koncert byl zatraceně skvělý, mnohým mohl připadat jako vylepšená verze jejich studiových alb, zejména vystoupení frontwoman Shirley Tracanna. Z jejího hlasu vyzařuje tolik vášně, ať už přes její čisté vokály nebo přes její „poezii v reálném čase“, že je nemožné nenechat se jím během celé show úplně hypnotizovat a omráčit.

Kapela Wishmaster, která mísila staré klasiky s novějšími písněmi z jejich tří alb, uchvátila srdce většiny lidí v klubu a Shirley spojila s fanoušky každý jednotlivý okamžik. Navíc, když zazněl osm let starý song z alba Beatrice (2014) „Last Breath „ kterému kapela dala nový kabát a který zatím nikde jinde nebyla a není možnost slyšet, bylo nesmírně snadné vykouzlit upřímnou spokojenost na tvářích fanoušků, kteří koncert navštívili.

Nezbývá než se těšit nejen na chystané nové album na kterém kapela usilovně pracuje ale i na nový videoklip, který je téměř zpracován do finální podoby jak prozradil, kytarista Martin Havel.

Protože vypršel čas, museli se fanoušci vyrovnat s tím, že koncert Wishmasters je u konce a připravit se na další povedené vystoupení sexy zpěvačky Viktorie a její posádky s mezinárodním obsazením, pražské formace SURMA.

Jeden by řekl, že když za sebou má Surma čerstvě dokončené, poměrně náročné turné po evropských městech, tak že její výkon nebude mít tu správnou šťávu ale opak byl pravdou. Zpěvačka Viktorie Surmová pro kterou bylo koncertování v Praze i když zde bydlí premiérou, písněmi z debutového alba „The Light Within“ vydaného v roce 2020, rozpálila a ještě více mezi přítomným publikem zvýšila a umocnila již probíhající, velmi pozitivní atmosféru.

Zbytek kapely samozřejmě nesmírně přispíval k dokonalosti jejich hudby, s důrazem na vybroušené a oduševnělé riffy a sóla kytaristy folk metalové skupiny TÝR – Heriho Joensena. Každý z hudebníků věnoval absolutní pozornost detailům, díky čemuž se zážitek z koncertního setu Surmy na živo měnil v něco jedinečného.

Nebylo nic, co by mohlo na koncertním večeru snížit vzrušení mezi fanoušky, a samozřejmě nic, co by učinilo noc méně nezapomenutelnou. Jediná stížnost kterou by mohl někdo mít, že setlisty byly příliš krátké. Pokud by kapely měli dalších 20 minut na to, aby předvedli více ze své skvělé hudby, noc by byla pro pouhé smrtelníky, ještě více epická a více než věčná.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...