Vikingové TÝR vypustily do světa nový singl „Hammered“

Vikingské metalové ikony TÝR z Faerských ostrovů představily svůj nejnovější singl a video k písni „Hammered“. Skladba je součástí devátého studiového alba kapely, Battle Ballads, které se objeví 12. dubna!

Když se TÝR 8. února 2020 spojil se Symfonickým orchestrem Faerských ostrovů, aby nahráli dvojdisk/DVD vydání A Night At The Nordic House, zakládající frontman Heri Joensen byl nadšený, že může spojit dvě hudební formy, které má nejraději – folk a klasiku – do neortodoxní formy hudby své kapely. V té době si však nedokázal představit, jak hluboký dopad bude mít tato spolupráce na jeho hudební vizi a jak moc ovlivní a ovlivní album, které napsal o několik let později.

„Existuje důvod, proč se klasické hudbě říká klasická,“ říká Joensen. „Je to klasický způsob, jak to udělat. A vytváří to epické zvuky, které dokonale zapadají do druhu metalu, který v TÝR děláme. Takže na všech nových skladbách je kompletní orchestrace.“

S albem Battle Ballads vytvořili TÝR album, které rezonuje jejich charakteristickým viking-metalovým zvukem – drtivým, vzletným, várkou klasických zdobených písní, které vyvolávají představy cválajících ořů, řinčících mečů a těžce vybojovaných vítězství. Kapela zároveň experimentovala s novými styly psaní a hudebními technikami a vytvářela skladby, které jsou strukturálně jednodušší, ale hudebně pestřejší. Pro Joensena je to jasná ilustrace toho, jak plánuje v budoucnu pokračovat ve zkoumání různých přístupů a zároveň zůstat věrný duchu hřmotného vikingského metalu.

Nelze uniknout mistrovské směsi melodie a divokosti na Battle Ballads přímo z otvíráku alba a nejnovějšího singlu „Hammered“, který nalévá nakažlivé riffy a spalující licky prostřednictvím různých změn rytmu a tempa.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...