The Rasmus oznamují změnu v kapele, účast na Eurovizi a nový singl

Kapela The Rasmus představuje novou skladbu a zúčastní se finského výběru s možností vystoupit ve finále Eurovize 2022

Finská rocková kapela THE RASMUS, pyšnící se multiplatinovými prodeji svých alb, prozradila, že se přihlásila do každoroční finské výběrové soutěže Eurovize UMK a zveřejňuje novou skladbu Jezebel.

Jezebel napsal a produkoval Desmond Child, který spolupracoval s kapelou THE RASMUS na jejich sedmém studiovém albu Black Roses. Child se podílel na vzniku velkých světových rockových hitů, je například spoluautorem a producentem kultovních písní skupin KISS, BON JOVI, AEROSMITH a stál mimo jiné za hitem „Poison“ a albem „Trash“ ALICE COOPERA.

Zpěvák Lauri Ylönen k tomu říká: „Bylo úžasné znovu pracovat s Desmondem. On opravdu ví, jak dát dohromady hit. Jezebel je o dívce, která si bere, co chce, aniž by se ptala.

Desmond Child o spolupráci mluví takto: „Lauri mi zavolal a řekl: Potřebuju napsat tu největší a nejlepší písničku na světě. Jdeš do toho se mnou? Já řekl: Jo, ale jsem na Folegandros v Řecku a on říká: hned tam budu.“ Jezebel je poctou silným ženám, které se berou takové jaké jsou ať už se to týká těla, duše, sexuality.

Další novinkou je odchod zakládajícího člena a kytaristy Pauliho Rantasalmiho který svůj odchod komentuje slovy:

„Rozhodl jsem se odejít z kapely a hledat nová dobrodružství a výzvy v životě. Chci poděkovat všem, kteří mi tuto cestu umožnili, zejména vám všem úžasným fanouškům, za ty nejlepší chvíle a vzpomínky, Miluji vás. Jsem neskonale vděčný svým bratrům z kapely za všechno a z celého srdce jim přeji jen to nejlepší. Lauri, Aki & Eero: jste navždy v mém srdci. Hudba nikdy nezemře! Tohle není konec, je jen čas obrátit list“.

Zbývající členové kapely zdůrazňují, že se jedná o rozchod po dobrém. „Vždycky jsme byli jako rodina, spíš jako bratři než jako kapela. Jsme stále velmi dobří přátelé a přejeme Paulimu všechno nejlepší“, říká zpěvák Lauri.

Uvolněný post nově obsadila finská kytaristka a zpěvačka Emili “Emppu” Suhonen, která se k novému působení Emppu vyjádřila slovy:

„Na podzim jsem obdrźela velmi nečekaný telefonát a řekla jsem ano. Když jsem měla jít poprvé s klukama do zkušebny byla jsem nervózní, ale rozhodnutá, že to vyzkouším. Měla jsem silný pocit, že to bude dobré. Ten pocit se ukázal jako správný a společné hraní bylo od prvního riffu naprosto přirozené. Jsem nová kytaristka The Rasmus a je to dost šílené, být na téhle jízdě“!

Emppu začala hrát na kytaru, když jí bylo pět let, a ve třinácti letech debutovala albem s kapelou Tiktak, která se stala jednou z největších finských rockových kapel na počátku 20. století. Od té doby hrála v několika kapelách včetně Dame, Alavala a Mira Luoti a dalších projektech.

Vyzbrojeni novým arzenálem skladeb a obnovenou sestavou se THE RASMUS vydají na světové
Tour na podzim 2022 a neminou ani Českou republiku, na jejich velký koncert se můžete těšit v Praze 15. října 2022 ve Fóru Karlín.

Pořádá Live Nation. Předprodej zde vstupenek ZDE

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...