V červnu vypukne na Slovensku nadupaný festival TOPFEST 2023

V druhé polovině června 2023, vypukne na letišti RC v obci Abraham na Slovensku, rock metalový festival světových rozměrů

Festival s názvem TOPFEST SLOVAKIA 2023 otevře své brány za měsíc a na tři dny promění letiště RC v obci Abrahám, v epicentrum rockové a metalové hudby různých subžánrů. První návštěvníci budou přivítáni na letišti v pátek 23. června odpoledne a poslední se rozloučí v neděli 25. června 2023 pozdě v noci.

Potvrzený line up zahrnuje více než čtyřicet kapel, které bezpochyby přinesou jedinečný zážitek. Pro fanoušky jsou připraveny tři scény, ze kterých se bude od 23. do 25. června linout skvělá hudba a absolutní energie. Kromě stálic slovenské a české rockové scény na festivalu vystoupí kapely ze Švédska, Polska, Nizozemska, Německa, Maďarska, Kanady, USA a Austrálie.

Potvrzené skupiny není třeba dlouze představovat. Hned první den, v pátek 23. června, bude ve znamení silné švédské scény se dvěma kapelami v roli headlinerů. Amon Amarth reprezentují melodický death metal a v loňském roce oslavili 30 let existence.

Druhým zástupcem švédské tvrdé hudby v pátečním line-upu festivalu je kapela Arch Enemy v jejímž čele stojí frontwoman, kanaďanka Alissa White-Gluz. Posledním oznámeným jménem v sestavě je kanadská rocková kapela Three Days Grace založená v roce 1992 (tehdy pod jménem „Groundswell“).

V sobotu 24. června se fanoušci mohou těšit na německý power metal v podání kapely Powerwolf, která letos slaví 20 let od svého založení. Ani v neděli 25. června Topfest Slovakia nepoleví.

Důkazem toho bude návštěva australské metalcorové kapely Parkway Drive ve které stojí za mikrofonem Winston McCall. K energickému vyvrcholení třídenního hudebního maratonu přispěje také nizozemská skupina Epica s nepřehlédnutelnou zpěvačkou Simone Simons.

Kromě výše zmíněných taháků hlavního pódia jsou na programu přední česká a domácí jména jako Kabát, Slobodná Európa, Inekafe, Konflikt, Kreyson, Škwor, Dymytry, Arakain, ČAD, Eufory, Catastrofy a Heľenine Oči.

Organizátoři si pro pořádání tohoto festivalu vybrali lokalitu letiště Abraham (okr. Galanta ) Slovensko. Nabízí velkou plochu o rozloze jednadvaceti tisíc m2 s osázeným anglickým trávníkem, osmdesát osm tisíc m2 udržované orné půdy, šedesát jedna tisíc m2 parkovišť, příjezdovou cestu a vodu přímo v areálu. To je ideální kombinace pro akci, jako je TOPFEST SLOVAKIA 2023.

Příznivá je i dopravní dostupnost, letiště Abrahám se nachází v dosahu – Bratislava 43 km, Trnava 11 km, Nitra 51 km, Trenčín 89 km, Brno 178 km a snadná dostupnost z dálničního přivaděče 44 Voděrady na akci po silnicích I. a II. třídy.

K dispozici jsou jednodenní vstupenky a permanentky. Pokud chcete využít výhodu samostatného vstupu a pobytu ve vyhrazeném prostoru v blízkosti hlavního pódia, s bezplatným a vydatným občerstvením formou bufetu a bonusem – osobní přítomností některých účinkujících, tak můžete sáhnout po VIP vstupenkách.

Vstupenky na Topfest Slovakia 2023 si můžete zakoupit v sítích Predpredaj.sk nebo TICKETPORTAL.SK

LINE UP TOPFEST Slovakia 2023

Pátek 23. června, 2023
Arakain (CZE), Iné Kafe (SVK), Forrest Jump (CZE), D.A.R.S. (SVK) , Traktor (CZE), Stellvris (CZE), Witch Hamer (SVK), KONFLIKT (SVK), DANY MOMENT, MIGRAIN ( SK ), Landscape of Shadows (CZE), Amon Amarth (SWE), Arch Enemy (GER), Three Days Grace (CAN)

Sobota 24. června, 2023
Auróra (HU), LeRa (SVK), Škwor (CZE), Porta Inferi (CZE), Cocotte Minute (CZE), Arzen (SVK), Oberschleisen (POL), Ektomorf (HUN), EUFORY (SVK), Čad (SVK), Lady Kate (CZE), Braňo Mojsej (SVK), Caliban (GER), Powerwolf (GER), KABÁT (CZE)

Neděle 25. června, 2023
Symfobia (SVK), Heľenine oči (SVK), Landless (SVK), Dymytry (CZE), Catastrofy (SVK), Slobodná Európa (SVK), Kreyson (CZE), OF VIRTUE (USA), THE EDGE OF REASON (DE),  The Now, HDP (SVK), The Amity Affliction (AUS), Epica (NLD), Parkway Drive (AUS)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...