Whitesnake představili singl z připravovaného alba Flesh & Blood

Britská legenda Whitesnake představila nový singl Shut Up & Kiss Me. Skladba o lásce je ochutnávkou z připravovaného alba Flesh & Blood, které vyjde 10. května tohoto roku. Whitesnake představí nové album i množství starších hitů i na Slovensku, jejich koncert se uskuteční 5. července v Seredi , v rámci koncertů IN CASTLE 2019.

Třináctou studiovkou Flesh & Blood, oslaví Whitesnake v letošním roce svou čtyřicítku na hudební scéně. Novinka přichází po kritiky vychváleném albu Forevermore (2011) a po vzpomínce na působení Davida Coverdala v Deep Purple, nazvané The Purple (2015). Třinácté album a třináct skladeb na něm David charakterizuje stručně, jako „nakládačku“: „All killer, no filler – ale čekali byste něco méně od Snakes?“

Skupina Whitesnake přináší také limitovanou edici signovaných CDéček po 100 kusech ve Spojených Státech, v Británii i v Evropě. Pro každý z uvedených regionů připravila limitovanou edici alba na vinylových deskách, které je možné objednat z celého světa. 300 kusů stříbrných vinylů je k dispozici přes americký prodej , 500 kusů zlatých vinylů přes britský prodej a 350 kusů červených desek prostřednictvím evropského prodeje .

Flesh & Blood společně se zpěvákem Davidem Coverdaleom nahrávali hudebníci z Whitesnake : kytaristé Reb Beach a Joel Hoekstra, baskytarista Michael Devin, bubeník Tommy Aldridge a klávesák Michele Luppi.

Rodák z Chicaga Joel Hoekstra, v kapele kvůli působivému stylu hraní na kytaru nazývaný „axe-slinger“ (vrhač seker), přišel do Whitesnake před čtyřmi lety, právě před nahráváním alba The Purple. Do kapely skvěle zapadl nejen jako hudebník, ale i jako uznávaný skladatel. Je spoluautorem šesti nových skladeb, které složili spolu s Davidem Coverdale. V případě Joela a jeho talentu se není čemu divit, protože pochází z rodiny klasických hudebníků.

Kytarista Reb Beach se připojil k Whitesnake v roce 2002 a stal se kapelníkem. Jeho úkolem je propojit hudební vize a nápady Davida se členy kapely. Reb přináší efektní muzikantské nápady do kapely a tentokrát je také spoluautorem pěti nových skladeb. Poprvé se objevil na slavném albu „Good To Be Bad“ (2008), toto je již jeho čtvrtá studiovka s Whitesnake.

V pořadí další album Forevermore (2011) bylo v kapele debutem baskytaristy z New England Michaela Devina. Jeho čtyřstrunné basové „bomby“ s hlubokým nábojem drží a řídí zvuk Whitesnake v 21. století.

Již více než 30 let hraje v kapele známý bubeník a nezastavitelný perkusionista Tommy Aldridge. Debutoval v roce 1987 ve videoklipu „Still Of The Night“ a se svou soupravou bubnů se stal základním pilířem kapely na následujících albech a koncertech.

Sestavu uzavírá invenční klávesák a zpěvák Michele Luppi pocházející z Itálie. V kapele se objevil v roce 2015, což dokumentuje živá nahrávka The Purple (2018).

Whitesnake pokračuje v dlouhé a neochvějné tradici hudby Davida Coverdala obklopeného těmi nejlepšími hudebníky z hard rockové scény, o čemž vás tito hudebníci chtějí přesvědčit na nejbližších koncertech.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...