Thrash metalová legenda XENTRIX ovládla festival SYMBOLIC

Zlatým hřebem druhého dne metalového festivalu SYMBOLIC Open Air 2018, byla formace XENTRIX

Hovořilo se o nich jako o nástupci kapely Metallica. Hráli ve Francii, Belgii, Německu a Holandsku ale v České republice ne. Řeč je o Britské kapele XENTRIX založené v Prestonu roku 1985, která utvářela dějiny evropského thrash metalu

Jejich klip „The Order of Chaos“ ve své době měl na MTV velice zajímavé rotace – vůbec MTV tuto kapelu „přijalo“ a nabízelo jí svým posluchačům vedle největších světových jmen opravdu v nejvyšších rotacích.

Tato thrash metalová formace která poprvé za svou bezmála 30 letou existenci zavítala do České republiky, si pro svou českou premiéru nezvolila žádné velké město, žádnou velkou halu ani monstrózní festival, pro své naprosto špičkové vystoupení si vybrali přátelský a pohodový festival SYMBOLIC Open Air ve třech Dvorech u Kolína a ten kdo tam dorazil, nelitoval.

Po té co se během čtvrtečního dne na pódiu vystřídala desítka kvalitních metalových kapel, se po desáté hodině večer pustili do „práce“ ti, na které návštěvníci festivalu trpělivě čekali, heandlier festivalu Xentrix. Čtyřčlenná sestava ve složení  Jay Walsh (zpěv, kytara), Kristian Havard (kytara), Chris Shires (bassová kytara) a Dennis Gasser (bicí) vběhla na pódium nabitá energií a své fanoušky dostala do varu už první písní.

Ve smrtícím tempu sázeli jedenu pecku za druhou, což fanoušci kvitovali s nadšením. Po hodinovém odehraném setu který se skládal zejména z prvních dvou alb ‘Shattered Existence’ a ‘For Whose Advantage?’, ale také z několika nových melodií z jejich připravovaného alba.

Nadšení které při i po vystoupení této legendy panovalo, bylo nepopsatelné, důkazem byl i kotel pod hledištěm, který neúprosně vyžadoval přídavek který skromní borci ze severního Londýna velmi ochotně a rádi poskytli.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...