Zdeněk Kub se vrací na metalovou scénu s novou formací NIAKARA

Zdeněk Kub (ex Arakain) představuje svůj autorský projekt NIAKARA, ve kterém zazní jeho časem prověřené hity, songy, které nedostaly příležitost zaznít naživo, ale i zbrusu nové kousky

Nový projekt uznávaného metalového baskytaristy byl po nedávném avízu na sociálních sítích velmi očekávaný. Základ repertoáru budou tvořit skladby, které napsal a složil Zdeněk Kub v době působení v Arakainu. Těšit se tak můžete například na písně Skrytá kamera, Černý koně, Osudnej den, Jesus Business, Kruhy v obilí nebo Barbaři.

Novou formaci (mnozí určitě postřehli že Niakara je pozpátku název kapely Arakain) sestavil Zdeněk Kub (baskytara) z ostřílených muzikantů, kteří působili či stále působí v kapelách, jež nepostrádají hudební originalitu. Kapelu tedy tvoří Mayo Petranin (zpěv), Petr Voháňka (kytara), Martin Pavlíček (kytara) a Pavel Kubát (bicí).

Mayo Petranin je již léta jedním ze zásadních hlasů slovenské metalové scény. Můžeme ho znát z projektů Symphonity či Castaway, nyní bere do rukou mikrofon Niakary. Petr Voháňka působil v kapele Proximity a následně Dirty Game, kde svou kytarovou hrou přispívá k modernímu pojetí jejich tvorby.

Progresivita v tvrdé muzice není cizí ani Martinu Pavlíčkovi, který se v uplynulých deseti letech pohyboval v různých kapelách tohoto ražení, než zakotvil v současných dvou – Not Perfect a Niakara. Pavel Kubát má za sebou taktéž hraní v různých uskupeních i americkou profesní zkušenost, a ještě nedávno zářil za bicí soupravou kapely Root.

Niakara nyní vyslala do světa nový singl a videoklip „Zlatá generace“. Skladba vypovídá o dnešní konzumní společnosti, ve které si mnozí mladí lidé neváží věcí a neuvědomují si hodnotu peněz. Klip se natáčel v březnu ve výrobní hale v Praze-Kbelích a na svědomí ho má zkušená produkční společnost Papapech Production.

Niakaru již brzy uvidíme a uslyšíme i naživo. Termíny a místa koncertů jsou momentálně v jednání, v následujících týdnech budou zveřejněny na oficiálním webu a sociálních sítích kapely. Nezapomeňte je tedy sledovat, ať můžete být při tom.

FOTO CREDIT Petr Bryk

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X