V Živanicích se chystá velký mejdan Ro(c)ku „Živanický rockový masopust“

Na druhém ročníku rockového festivalu který vznikl u příležitosti křtu knihy Petra Doležala Generace decibelů, se na jednom pódiu v Živanicích u Pardubic, sejde první liga českého bigbítu. Hudební akce ro(c)ku pod názvem „Živanický rockový masopust“ se uskuteční 1. září od 17 hodin a je na co se těšit.

Skvělá atmosféra a návrat do časů bigbítových tancovaček nadchne všechny příznivce skvělé hudby 80.let. Živanický rockový masopust není pouhým festivalem, je vrácenkou do mládí jedné generace která měla tu výsadu, že stála u zrodu ROCKU.

Sobota bude v areálu letního parketu patřit legendám české rockové scény. Rockový mejdan v rytmech legend českého bigbítu rozjede plzeňská stálice Odyssea která brázdí pódia už od roku 1979. V osmdesátých letech se tato parta stala jednou z nejoblíbenějších českých zábavových kapel. Odyssea tehdy sklízela republikově obrovské úspěchy.

Za dva roky oslaví padesátiny, přesto pořád natáčí desky, a co víc – její nahrávky mají současný moderní zvuk a aranžmá, nejsou to žádné letité vykopávky. Těšit se můžete na dnes už legendární kapelu Benefit. Písně která zná nejen generace současných padesátníků a šedesátníků, ale i daleko mladší posluchačů, přiveze rocková formace Keks která vznikla před neuvěřitelnými 37 lety. Hity jako – Proč holky pláčou, Stačilo tak málo, Nebylo to s tebou zas tak zlý a další, zná každý správný bigbíťák.

Představovat legendární Klaxon a jejich nesmrtelné pecky jako Ráno, Paštiky ze štiky, Nech tu moji ségru bejt nebo Kotevní lano.. je zcela zbytečné. Kapela hrající v téměř původní sestavě s Romanem Černým za mikrofonem a basovou kytarou je další legendou která to v Živanicích rozjede.

Pravý, nefalšovaný a poctivý, český bigbít… a jejich nejznámější pecky mezi které patří Pražskej démon, naprosto nesmazatelná z hudební historie… přiveze bigbeatová skupina, vystupující od počátku 80. let 20. století Vítkovo kvarteto.. pro dnešní mládež zcela nepochopitelná muzika a pro pravého rockera hudební delikatesa.

Písně z posledního cédéčka „Zastavte kolotoč“ i prověřené starší kousky naservíruje v čele s charismatickým Radkem Řezníčkem Novobydžovská rockmetalová kapela Alžběta hrající od roku 2011.

Areál letního parketu v Živanicích se tak stane místem návratu o desítky let.

Rockový masopust

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...