Velkolepá oslava 60.narozenin a korunovace Aleše Brichty ve Foru Karlín

Zpěvák Aleš Brichta oslavil v neděli 6. října své šedesáté narozeniny velkolepým koncertem v pražském Foru Karlín který trval tři hodiny. Poctu zpěvákovi přišlo vzdát tisíce lidí.

Nědělní narozeninový koncert v pražském Forum Karlín nabídl exkluzivní výběr z české rockové scény. Mezi hosty patřili Petr Janda, Kamil Střihavka, Lucie Roubíčková, Dan Horyna, Eva Pilarová, Petr Kolář, Pepa Vojtek a další.

Jedna z největších osobností české hudební scény, zakládající člen a kdysi vůdčí osobnost metalové skupiny Arakain, několik minut po osmé večer zahájil v zaplněném Forum Karlín koncert, na který se jen tak nezapomíná. Za zády  se svou skupinou Aleš Brichta Project (jež hudebně podporovala většinu hostů) odzpíval během večera hity z jednotlivých etap své kariéry.

Na rozjezd svým fanouškům bravurně naservíroval hity „Proč“ a „Ztráty a nálezy“ po té přišla řada i na gratulanty. Prvním z nich byl neskutečný živel  Dan Horyna s písničkou „Nesmíš to vzdát“. Roman „Izzi“ Izaiáš z Dogy, Alešovi k narozeninám naděli song Arakainu „Šeherezád“. Pak převzal mikrofon Kamil Střihavka který zazpíval píseň „Když Po Tobě Jdou“.

Dan Horyna s Alešem Brichtou

Oslava jela na plné pecky. Frontman kapely Kabát Josef Vojtek který byl další z řady rockerů Alešovo večera, vystřihl song „Andílek“. Protože měl koncert i charitativní podtext, tak následovalo předání šeku na osmdesát tisíc korun Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy a pokračovalo se ve velké jízdě. Navíc byli na koncert zdarma pozvány sestřičky z Bulovky, městští strážníci a další členi IZS.

Pepa Vojtek

Na velkém narozeninové párty nechyběla zpěvačka a textařka Lucie Roubíčková. Ta po pauze kterou oslavenec během tříhodinového koncertu vyhlásil, nasadila jubilantovi na hlavu korunu a pasovala ho na krále českého metalu což se setkalo s velkým ohlasem u všech přítomných.

Na pódium přichází gratulovat lehce hendikepovaný Petr Janda se songem „Co hledá klaun“. Ten správný náboj, dodává oslavě také bývalý tahoun skupiny Kern, Jaroslav Albert Kronek který se mimochodem chystá vrátit na rocková pódia v plné parádě tak jako za starých časů.

Zpěvačka a textařka Lucie Roubíčková

Mezi gratulanty, patřil do poslední chvíle utajovaný zahraniční host a to hudební legenda, jeden z nejlepších rockových hlasů, charismatický muzikant Danny Vaughn, který se celosvětově proslavil především jako frontman hardrockových TYKETTO.

Danny Vaughn,

Následuje duet který si oslavenec dal se svojí dlouholetou kamarádkou, Evou Pilarovou která letos oslavila své kulaté životní jubileum 80. let ve stejný den jako Aleš který během koncertního večera nezapomněl ani na nedávno zesnulého Karla Gotta, kterému vzdal hold a přítomné vyzval aby společně s ním uctili jeho památku minutou ticha.

Závěr večera pak jako host obstaral Petr Kolář který ve skupině Arakain nahradil Aleše Brichtu, ale po několika letech se stejně jako on rozhodl pro sólovou dráhu. Velké finále s hitem “Nechte vlajky vlát“ patřilo kapele Hattrick, bývalému projektu Aleše Brichty, Oty Hereše a Petra Buneše. K nim se na pódiu přidali všichni hosté kterými byli i Doctor P.P. a Lou Fanánek Hágen.

A co dodat závěrem. Aleš Brichta byl ve skvělé formě a myslím, že chvílemi i dojatý. Všichni hosté podali parádní výkon a atmosféra ve Foru neměla chybu!

Více fotek najdete na našem FACEBOOKu

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X