Jaroslav Albert Kronek to s muzikou stále myslí vážně

Charismatický rockový zpěvák Jaroslav Albert Kronek v květnu s energií a vitalitou kluka oslaví 69 let, a že to s muzikou ve svém věku stále myslí vážně jsou počiny kapely Alband ve které jako frontman působí

J. A. Kronek si své jméno vybudoval v brněnské rockové kapele Kern, ve které strávil neuvěřitelných 27 let. Užil si slávu (kdo by neznal hity jako Blízko nás, To jsme my, Fernetový oči apod.), muzicíroval profesionálně, skládal nové pecky, zkoušelo se a jezdilo po celé vlasti. Pak ale „dospěl“, objevil kouzlo unpluggedu a zatoužil po jiném klidnějším stylu, který s ním hluboce souznil.

Spolu s ním hudební kapelu Kern, a tím svět tvrdého rocku, opustili další tři členové. Dva z nich jsou součástí nynější žánrem spíše folk-rockové kapely Alband letos to bude 14 let od její založení. A dávno už se nejedná o spojenectví čistě díky muzice, ale jde o hluboké věrné přátelství a vzájemnou podporu už téměř 4 desítky let.

Hudbou naplnil Jaroslav svůj dětský sen, kdy už jako pětiletý zapáleně zpíval například Andulko šafářová a hudba ho provází celým životem. Akorát už volí jiný žánr. Nezastavili ho ani překážky v podobě těžkých životních situací, kdy mu tragicky zemřela žena, máma dvou tehdy ještě úplně malých kluků, které pak Jaroslav sám vychovával. To bylo na vrcholu jeho kariéry v Kernu.

Nezastavila ho ani vážná nemoc o mnoho let později, která oslabila zpěvákovo hlasivky. Diagnóza byla nádor na mandlích s operačním odstraněním a následným ozařováním. Dlouho se nevědělo, zda se bude moci ke zpěvu vůbec vrátit.  Pevně věříme že dnes už je to všechno za ním.

To, jak se J. A. Kronek se vším vyrovnal, je důležitým odkazem pro dnešní dobu a síla s jakou všemu čelí, inspiruje v životě nejen jeho dnes už dospělé syny, ale i desetitisíce jeho hudebních příznivců.

Důkazem, že to s muzikou stále „myslí vážně a jde do toho naplno“ jsou počiny Albandu, obzvláště v posledních měsících. Začátkem prosince loňského roku vyšlo EP 2022, obsahující čtyři písně které jsou v dnešní době pohlazením na duši. K písni „Měsíc nebo Mars“ natočil Alband s režisérem Radimem Věžníkem klip který měl premiéru o vánočních svátcích tak že pokud jste ho ještě neviděli můžete tak učinit zde..

Diskografie ALBAND:

2009 Singl Paperback / Eagle Scout
2009 CD Kalibrace smyslů
2010 DVD Kronek Alband Live
2015 Singl Let let / Zbude ze mě půl
2018 CD Reziduum
2022 EP 2022

Další klipy najdete zde:

– klip k pilotní písni „Trofeje“
– klip k pilotní písni „Devět životů“
– klip k pilotní písni „Zbude ze mě půl“

Složení: J.A. Kronek, sólový zpěv, akustická kytara, Libor Machata, basová kytara, zpěv, Vít Franěk, bycí, bonga, conga, rytmika a zpěv, Michal Pospíšil, elektrická kytara, zpěv.

Zatím domluvené koncerty na letošní rok

10.3. – Hodonín
25.3. – Třebíč
30.3. – Brno – Metro
1.4. – Olomouc
21.4. – Kroměříž
22.4. – Moravský Krumlov
27.5. – Toužim
3.6. – Dolní Benešov
21.7. – Jamné u Tišnova
22.7. – Moravský Krumlov
22.7. – Valtice
29.7. – Ivančice
5.8. – Ořechov
12.8. – Letovice
9.9. – Brod nad Dyjí
10.9. – Oslavany
6.10. – Brno – kinokavárna

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...