ARCH ENEMY se rozešli s JEFFEM LOOMISEM a oznámili náhradu

Švédská melodická death metalová parta Arch Enemy oznámila přátelský rozchod s kytaristou Jeffem Loomisem. V prohlášení vydaném dnes, 30. prosince, kapela prozradila, že angažovala Joeyho Concepciona. 

Loomis se připojil k Arch Enemy téměř před deseti lety, krátce po rozpadu Nevermore, kapely, ve které hrál na kytaru předchozích 20 let. Podílel se na předchozích dvou albech Arch Enemy, Will to Power z roku 2017 a Deceivers z roku 2022.

Zakladatel Arch Enemy a hlavní skladatel Michael Amott to komentuje:

„Bylo mi potěšením, že Jeff hrál s Arch Enemy téměř deset let a že jsme si společné turné po celém světě opravdu užili! Byli jsme přáteli dávno předtím, než jsme spolu začali hrát, a teď jsme si ještě bližšími kamarády, což je skvělý pocit. Respektujeme, že se nachází v místě a čase, kdy potřebuje z Arch Enemy odejít, a všichni mu přejeme jen to nejlepší do budoucna..

Jedinou konstantou je změna a toto je jeden z těch okamžiků, kdy se věci musely trochu změnit, aby se posunuly kupředu uspokojivým způsobem pro všechny zúčastněné. Se vším, co bylo řečeno, jsme nesmírně potěšeni, že můžeme oznámit, že jsme přijali Joeyho Concepciona jako našeho nového kytaristu!

Joey je fenomenální talent a je dlouholetým přítelem kapely, v roce 2018 dokonce zaskočil za Jeffa na několika evropských festivalových vystoupeních. S Arch Enemy se na rok 2024 a dále chystá turné a nesčetné množství dalších vzrušujících věcí a jsme nadšeni, že se můžeme posunout kupředu, vytvořit další kapitolu a udržet metal v chodu!“

Jeff Loomis komentuje: „Mé působení v Arch Enemy se chýlí ke konci. Zažil jsem s nimi skvělé období (9 let!) hraní a koncertování, ale nyní je čas vstoupit do nové kapitoly mého života. Přeji Alisse, Michaelovi, Sharlee a Danielovi jen to nejlepší a všechny je považuji za přátele na celý život.

Chtěl bych také poděkovat posádce, která ke mně byla vždycky jenom milá. Jejich tvrdá práce a obětavost vůči kapele je neuvěřitelná a bez nich bychom nemohli pořádat tak skvělá vystoupení. Ještě jednou děkuji za veškerou podporu v průběhu let a přeji šťastný nový rok.“

Joey Concepcion se k příchodu do Arch Enemy vyjádřil následovně: „Je mi ctí a výsadou spolupracovat s Arch Enemy a moc se těším, až budeme společně drtit pódia po celém světě, hrát pro všechny fanoušky a setkávat se s nimi!

V přiloženém videu ZDE se můžete podívat na kytaristu Joeyho Concepciona, který s Arch Enemy odehrál headline set na německém festivalu Summer Breeze Open Air 2018.

FOTO CREDIT PETR BRYK
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...