Dianne van Giersbergen vydala svůj první sólový singl

V autobiografické písni se zabývá minulostí. Sólové debutové album však bude následovat až v roce 2028.

Pět let po odchodu z německé symphonic metalové skupiny Xandria, vydala Dianne van Giersbergen svůj první sólový singl „After the Storm“ pod svým uměleckým jménem Dianne.

Dlouho očekávaný první sólový singl DIANNE VAN GIERSBERGEN „After the Storm“ vyšel 14. února a datum nebylo vybráno náhodou. Ve stejné době, před pěti lety, vyšla „Queen of Hearts Reborn“ – poslední společný singl s Xandrií.

Dianne pro singl získala pozoruhodnou podporu, produkoval a napsal ho Joost van den Broek (Powerwolf, Epica, Ayreon), na kytaru hraje Isaac Delahaye z Epicy, na basu Johan van Stratum (Blind Guardian, Stream of Passion) a na bicí Koen Herfst (Van den Berg, Armin van Buuren)..

Píseň „After the Storm“ je o tom, jak se postavit sám za sebe a vzdát se své pozice pěšáka ve válce někoho jiného, říká Dianne. Text je autobiografický a zabývá se její emocionální jízdou na horské dráze plnou hněvu, zrady, hluboké lítosti, ale také očekávání nového začátku a cíle vyjít z ní silnější.

V „After the Storm“ je konflikt s Xandrií očividně řešen – konec s kapelou před pěti lety skončil otevřeným konfliktem. Sama Xandria de facto vydala s nástupkyní Ambre Vourvahis své nové album „The Wonders Still Awaiting“ ve stejnou dobu.

Na Diannino sólové debutové album „Soulward Bound“ si  ale fanoušci budou muset dlouho počkat. Každý rok mají být vydány dva singly, které pak povedou k deseti skladbovému albu. Kdo správně počítá tak by mělo být k dispozici na konci roku 2028.

BIOGRAFIE/DISKOGRAFIE

DIANNE VAN GIERSBERGEN (1985) je nizozemská dramatická sopranistka, která je známá především jako bývalá zpěvačka německé symfonické metalové skupiny Xandria. S níž absolvovala celosvětové turné a vydala 2 alba a 1 EP: „Sacrificium“ (2014), „Fire & Ashes“ (2015) a „Theater of Dimensions“ (2017), vše u Napalm Records.

V současné době je DIANNE frontmankou progresivní metalové kapely „Ex Libris“, kterou založila v roce 2004. Jejich poslední a zároveň třetí album „ANN“ vyšlo vlastním nákladem v roce 2019. Již dříve kapela vydala alba „Amygdala“ (2008) a „Medea“ (2014).

DIANNE jste také mohli vidět na pódiu s Ayreon během koncertů „Into the Electric Castle“ (2019) nebo slyšet její hlas na „The Sacrament of Sin“ od Powerwolf (2018), „Transitus“ od Ayreon (2020) a/nebo „Halo“ od Amorphis (2022).

DIANNE dostala první lekci zpěvu ve čtyřech letech. V roce 2005 zahájila bakalářské studium klasické hudby a opery na konzervatoři „ArtEZ Academy of Music“. Studium ukončila s vyznamenáním v roce 2009 (bakalářské studium) a v roce 2012 (magisterské studium).

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...