Druhý den festivalu South of Heaven: Horký den, bouřlivá noc!

Druhý den festivalu South of Heaven v jihočeské obci Zbytiny který letos slavil svůj třetí ročník, pokračoval ve znamení tvrdé hudby!

Druhý den třetího ročníku festivalu South of Heaven, který se konal v malebném prostředí lomu ve Zbytinách, zahájila kapela VIVAT JOE. Kluci z Prachatic probudili publikum umělecky – instrumentálním rockem

Po tomto hudebně kvalitním úvodu následovali SCABBARD, kteří přinesli na scénu svůj death thrash s kontroverzními texty. Tato kapela, která hraje již přes 30 let, nabídla svůj specifický styl hudby, který možná není pro každého, ale rozhodně má své oddané fanoušky.

HONORIS CAUSA, kapela složená z hudebníků různých národností, která sídlí a aktivně působí v Praze, přinesla na festivalu South of Heaven svůj melodický metal. Charismatická frontmanka se silným hlasem byla působivá, i když její projev byl poněkud statický, ale o energii se postaral jejich host z Německa, kterého si na festival přizvali.

Zatímco slunce nemilosrdně pálilo, mnoho návštěvníků se ukrývalo ve stanech a osvěžovalo se ve vodní sprše. Navzdory vysokým teplotám a neustálému lovení stínu panovala mezi návštěvníky skvělá nálada a všichni netrpělivě očekávali další hudební nářez.

A ten přišel hned s další kapelou, kterou byli ARCHEONIC z Mohelnice. Jejich vystoupení připomínalo rockový maraton – zpěvák neúnavně pobíhal mezi fanoušky, jako by lovil nezdolného pokémona. I když jejich styl není úplně můj šálek kávy, musím uznat, že jejich show měla grády a bylo to jedno z nejlepších vystoupení sobotního dne. A aby toho nebylo málo, kapela během koncertu natáčela klip, takže každý mohl být hvězdou alespoň na chvíli.

INNERSPEHRE, kapela z Plzně hrající melodický death metal, nabídla strhující vystoupení, které by probudilo i mrtvého. Za bicími jim hostoval Ilja z Welicoruss, které jsme mohli vidět na předešlých ročnících.

PRECEDENS, fenomén osmdesátých let, se vrátil na scénu ve své omlazené sestavě, s emotivním hlasem zpěvačky Daniely Langrové. Tato kapela, která je na hudební scéně již 40 let, ukázala, že stále umí oslovit publikum. Jejich vystoupení bylo nostalgické a zároveň plné energie. Precedens neztrácí nic ze svého šarmu.

Kapela SOLAR SYSTEM, původem z Havířova, má širokou základnu fanoušků a letos vydala nový klip k písni „Svítání“, kterou začali svůj set na festivalu. Jejich hudba naplnila prostor úžasným zvukem, který se nesl nad lomem jako hromový úder před příchodem bouřky. A ta na sebe nedala dlouho čekat.

Španělská kapela ANCIENT SETTLERS kvůli technickým problémům nevystoupila. Přestože byli připraveni na pódiu, technika je zklamala a museli své vystoupení zrušit. Následně se obloha zatáhla a začala bouřka. Fanoušci se stáhli do stanů, kde spontánně bavili. Zpívali si písně „Prší, prší“ a „Není nutno“, čímž vytvořili neplánovanou, avšak veselou chvíli.

Mezitím dánská kapela SEVEN THORNS netrpělivě čekala na pódiu, aby odstartovala své vystoupení. Když nejhorší průtrž mračen skončila a ozvaly se první tóny kytar, fanoušci oddaně vyrazili před stage, bez ohledu na déšť. Brzy před pódiem skandovala skupinka pláštěnkových Telletubies a SEVEN THORNS dokázali, že nejsou z cukru a odvážně vyráželi na catwalk mezi diváky. Byl to neskutečný adrenalinový nářez.

Headlinery večera byla německá power metalová kapela VICTORIUS, která předvedla skvělou a energickou show. Kapela je známá svými fantaskními texty a silným hudebním projevem, který vás vtáhne do vzdálených světů mýtů, příběhů a bitev. Během vystoupení jsme se dozvěděli, že jejich frontman David slaví narozeniny, což vyvolalo mezi diváky vlnu nadšení. Společně s kapelou poté diváci zazpívali „Happy Birthday“.

Závěr festivalu patřil kanadské kapele OSYRON. Charismatický zpěvák dokázal svým vystoupením zaujmout publikum, které s ním vydrželo až do posledního tónu, i přes občasný déšť, a skvěle uzavřel dvoudenní hudební maraton festivalu South of Heaven.

Na závěr by nemělo chybět poděkování pořadatelům za jejich skvělý hudební výběr, který byl jako barevná paleta žánrů. Myslím, že každý si přišel na své. Atmosféra festivalu byla přesně taková, jaká měla být – žádné tlačenice, což všem umožnilo mít blízký kontakt s muzikanty jak před pódiem, tak i v areálu. Občas si s nimi dokonce dávali pivo, prohodili pár slov a s ochotou se nechali vyfotit.

Těším se na příští ročník festivalu South of Heaven, kde nás jistě bude čekat skvělá hudba, příjemná atmosféra a spousta dalších nezapomenutelných okamžiků! A snad už se příště vyhneme i tomu improvizovanému koncertu fanoušků „Prší, prší“ pod stany!

Report z prvního dne najdete zde: SOUTH OF HEAVEN úspěšně završil svůj 3. ročník: Den první! (rocklist.cz)

TEXT LENKA MACHULDOVÁ
FOTO CREDIT LENKA MACHULDOVÁ
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...