Eclipse odehráli v pražském klubu Roxy poslední koncert roku 2023

Hvězdy švédské hard rockové scény ECLIPSE se představily svým fanouškům v pražském klubu Roxy

V úterý 12. prosince se v pražském klubu ROXY pod hlavičkou pořádající agentury LiveNation uskutečnil koncert švédské rock-metalové skupiny Eclipse. Bylo to poslední vystoupení z jejich MEGALOMANIA TOUR v tomto roce.

Kolem půl deváté se v sále ozvala stará dobrá píseň od Ramones – Poison Heart, která rozproudila atmosféru před začátkem koncertu. Ještě se ozvaly záměrně zkreslené, léty profláklé rockové rify známých kapel, a pak to začalo.

Švédští a energičtí hudebníci ve složení Victor Crusner (baskytara, doprovodný zpěv), Erik Mårtensson (zpěv, kytara), Magnus Henriksson (kytara, doprovodný zpěv) a Robin Nilsson (bicí) zahájili koncert písní Roses on Your Grave z alba Wired, které je dva roky staré.

Následovala nová skladba Got It! z jejich aktuálního počinu – album Megalomanium. Poté frontman skupiny Erik přivítal publikum krátkým proslovem a představil další píseň Saturday Night (Hallelujah), i když, jak s humorem poznamenal, bylo ve skutečnosti úterý.

Koncert Eclipse pokračoval písní Run for Cover, během které kytaristé dostáli názvu písničky a běhali po pódiu a v sále se mocně zpívalo. Erik odložil kytaru a uchopil červený stojan s mikrofonem, aby zazněla starší skladba The Storm. Jeho energickým vystoupením a vynikajícím zpěvem si Erik získával publikum, které bouřlivě reagovalo i v následující skladbě Runaways. Erik si vzal kytaru zpět do svých rukou a následovala klidnější píseň Hurt.

Atmosféra se opět naplno rozproudila při dvou skladbách z jejich posledního alba. Byly to písničky Children of the Night a High Road, přičemž druhou zmíněnou odzpíval baskytarista Victor. Erik opět změnil svou kytarovou výbavu a začala osvědčená skladba Bite the Bullet z alba Wired. Následovala starší píseň Battlegrounds v akustické verzi, při které na pódiu zůstali jen dva členové „staré gardy“ – Erik a Magnus.

S návratem Victora a Robina se „rajsky padlo“ do songu The Downfall of Eden. Následovala tedy sekce písní z alba Moumentum. Erik si opět vzal svou charakteristickou špičatou kytaru na píseň Black Rain. Jelo se dál skladbou Never Look Back.

Následně se mikrofonu ujal baskytarista Victor a ocenil vynikající výkon dočasného bubeníka Robina Nilssona ze skupiny The Cruel Intentions. Dojetí na straně Robina se nedalo přehlédnout. To vše připravilo půdu pro strhující finále koncertu, během kterého zazněly písně Twilight a megahit Viva la Victoria. Za mohutné podpory publika následovala rozlučková děkovačka.

Severští hudebníci předvedli, že to umí a rockový fanoušek si přišel na své. Když tyto dva parametry vsadíme do rockové rovnice dávají jasný výsledek = vydařený hudební večer.

TEXT PETR HAXEN MACHULDA
FOTO CREDIT LENKA MACHULDOVÁ
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...