WARKINGS s Winterstorm a Dragony úspěšně dobyli Storm

Mezinárodní, ale samozřejmě zejména v Německu a Rakousku, power metaloví válečníci WARKINGS zaznamenali v posledních letech téměř raketový vzestup

Po čtyřech úspěšných albech a poměrně nadměrných koncertních aktivitách poprvé vyrazili WARKINGS na vlastní headlinové turné po Evropě – For King And Crown Tour 2024. Na této fantastické výpravě po Evropě je doprovází věrní spolubojovníci, němečtí folk-power metalové WINTERSTORM a známí Rakušané DRAGONY!

Mocné metalové bojovníky WARKINGS přivedlo jejich turné které zahájili v rodné zemi zpěváka Tribune, pod jehož pseudonymem se skrývá zpěvák SERENITY, Rakušan Georg Neuhauser, také do Prahy, kde v pátek 8.března, pod hlavičkou agentury Pragokoncert Bohemia a.s. rozpoutali v klubu Storm, svou velmi osobitou, originální a poutavou show!

WINTERSTORM odstartovali přesně na čas skladbou „The Final Rise“, která publikum uchvátila a vzala ho na cestu. Už během otvíráku bylo neuvěřitelně plno a atmosféra byla bombastická už po pár taktech. Německá kapela se v poslední době prezentovala o něco méně a mezi svými posledními dvěma alby si dala na čas – mezi „Cube Of Infinity“ a loňským albem „Everfrost“ uplynulo sedm let.

Charismatický zpěvák Alexander Schirmer vytvářel atmosférické momenty svým na gesta bohatým pódiovým projevem. I když jsou WINTERSTORM jen čtyřčlenní, předváděli strhující speed/power metal. Alexander Schirmer a jeho hoši dostali na hraní čtyřicet minut, což bylo dost na to, aby publikum pořádně rozproudili sedmi nebo osmi skladbami z historie kapely.

Další powermetalovou partičkou na programu byla DRAGONY. Rakouská kapela kolem zpěváka Siegfrieda Samera také hudebně zapadá do WARKINGS jako ulitá. Na pódiu se toho dělo mnohem víc než u WINTERSTORM – se zpěvákem, bicími a basou, dvěma kytarami a klávesami bylo na pódiu trochu těsněji. Kapela začala hymnou „Gods Of War“, a klub byl o něco plnější než předtím.

Během vystoupení kapely bylo pěkně horko, při písních jako „Lord Of The Hunt“ nebo „Battle Royal“ vás to nutilo navštívit stánek s merchem a koupit si jejich cédéčka. Nejen u stánku s merchem – kde se později objevila i části DRAGONY – ale také u baru s pivem, si fanoušci dávali ve velké míře do pořádku elektrolytovou rovnováhu. DRAGONY zakončili své vystoupení rovněž po 4o minutách.

Ve 21:30 klub potemněl a za zvuku intra se na WARKINGS, kteří jeden po druhém vstupují na pódium, rozsvítili reflektory. Bubeník Spartan leze na svou bicí soupravu, následuje kytarista Crusader a baskytarista Viking a v neposlední řadě zpěvák Tribune. Kapela se odmlčí v jakési tiché modlitbě, načež odstartuje skladbou „The Last Battle“ a rozpoutá ohňostroj rychlých písní.

Během ‚Hephaestus‘ vstupuje na pódium řecký bůh kovářství, který se ohání obrovským kladivem a poskakuje po pódiu jako nabitý elektřinou; neméně velkým intermezzem je vystoupení Morgany le Fay, která je součástí sestavy již několik let a směsicí growlingu a čistého vokálu obohacuje ‚Hellfire‘ a ‚Monsters‘. Mezi tím je jedné z fanynek umožněno udělat crowdsurfingové kolečko v obřím dračím kruhu.

Morgana le Fay se nespokojí jen se dvěma písněmi, ale později se na scénu vrátí – v kostýmu bílého anděla. Skladba „Odin’s Sons“ představuje dokonalý kontrast mezi Morganiným vrčením a Tribuniným vláknitým libozvučným hlasem. Ke konci regulérního setu nesmí chybět ‚Fight‘, při níž si publikum zpívá s nimi.

Následují ‚We Are The Fire‘ a ‚Sparta‘ a pak už je prý konec – během brilantní ‚Sparty‘ dav řve „ah-uh“. Ale poněkud překvapivě jsou tu ještě dva přídavky: ‚Spartakus‘ zní trochu orientálně a dává příležitost zpívat znovu, jak chytlavá melodie. ‚Gladiator‘ znamená závěrečnou tečku za setem, který je s osmnácti písněmi poměrně dlouhý, ale také neuvěřitelně zábavný.

Kapela předvádla skvělou show, zpěvák Tribune neustále komunikoval s publikem. Publikum bylo po dlouhém a velmi dobrém koncertním večeru, ve kterém všechny tři kapely podaly skvělý výkon, šťastné, zpocené, žíznivé a spokojené!

FOTO Z KONCERTU NAJDETE ZDE

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...