Jubilejní 10. ročník FRYYFESTu v novém areálu v Bakově nad Jizerou

Tradiční a oblíbený severočeský festival Fryyfest oslaví příští rok desáté pokračování a oslavy jubilejního ročníku 16.–17. srpna 2019, se tentokrát uskuteční v novém festivalovém areálu kde se kromě tradiční přehlídky tuzemských rock/metalových špiček představí i několik zajímavých jmen ze zahraničí.

Z původního místa v Novém Městě pod Smrkem se veškeré dění stěhuje do Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou, kde budou mít návštěvníci veškerý komfort k příjemně strávenému festivalovému víkendu, od kvalitního ubytování k mnoha mimohudebním aktivitám.

Potvrzené kapely slibují vskutku jedinečný hudební zážitek. Co se týče zahraničních hostů, jen z nedalekého Německa sem dorazí hned trojice seskupení. Bývalý kytarista Helloween Roland Grapow přiveze svou dobře známou a ostřílenou powermetalovou smečku MASTERPLAN.

23 let na scéně, 11 řadových alb, jedno best of, jeden živák a 2 DVD – tak nejen touhle sbírkou se mohou pochlubit mnichovští EMIL BULLS. V jejich podání se mohou fanoušci těšit na mix alternativního metalu, nu-metalu i pořádného metalcorového nářezu, jak předvedli na loňské novince Kill Your Demons.

Za německou legendu lze jistě označit powermetalové WIZARD, kteří se u nás cítí prakticky jako doma. Českou republiku doslova označují za ‚Wizard-land‘, a není proto divu, že se na vystoupení na Fryyfestu nesmírně těší. Příští rok oslaví třicetiny, takže lze očekávat vskutku velkolepou show s těmi největšími hity i ochutnávkou z výborného loňského počinu Fallen Kings .

A zatím poslední potvrzenou zahraniční kapelou jsou finští piráti CAT Oʼ NINE TAILS. Přestože se jedná o poměrně mladé seskupení (od roku 2012), muzikanti to jsou poměrně zkušení. Všichni členové totiž dříve drtili poměrně agresivní muziku v thrash/metalcorových All Restored.

Přestože v minulých dnech postihla skupinu WALDA GANG velká tragédie, když se do rockového nebe navždy vydal dlouholetý frontman Vláďa Šafránek, určitě se fanoušci mohou těšit na bezvadnou rockovou show plnou dobré zábavy a humoru, neboť přesně takhle by si to jistě Vláďa přál.

Všichni, zejména ti dříve narození, znají tvorbu kapely KERN nebo třeba jen ty větší hity téhle kapely jako „Blízko nás” a „Exploze snů”, či mnohé další pecky které nezapomenutelně obohatili naši metalovou historii, hlavně v dobách, kdy je zpíval Jaroslav Albert Kronek.

TRAKTOR právě v těchto dnech pracují na zbrusu novém albu Šachoffnice, se kterým vyrazí začátkem příštího roku na monstrózní turné. Po něm pak přijdou na řadu další open air festivaly Fryyfestu kde se skupina cítí doslova jako kapr ve vodě,nevyjímaje.

Dost podobně se na festivalových pódiích cítí i kapela DOGA, a pokud by dostala větší prostor k hraní, jistě by hrála Od soumraku do úsvitu. Ovšem i standardní festivalový čas potěší všechny jejich příznivce. A chybět nebudou ani LIMETAL, kteří rovněž pracují na nové desce, která by už měla být určitě před festivalovou sezonou venku.

Na skvělou kytarovou jízdu se pak mohou fanoušci těšit v podání Honzy ‚Kirka‘ Běhunka a jeho kapely SEVEN. Na novou řadovku čekali fans poměrně dlouho, ale loni se konečně dočkali. Loňská novinka Můry je velice povedená a navíc kompletně v češtině, takže i publikum může směle zapojit své hlasivky.

Loni se rovněž výborným albem s názvem Maska pochlubili severočeští RAIN a není tajemstvím, že hlavním pořadatelem Fryyfestu je právě jejich kytarista Honza Kvapil. Podobně jako RAiN jsou pravidelnými účastníky festivalu i mladoboleslavští PIRANHA, proto je tedy logické, že jejich drsný ‚fishmetal‘ uslyšíme i na jubilejním ročníku.

www.fryyfest.cz

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X