Legendární PANTERA se vrací na pódia, v červnu vystoupí v Praze

Přeživší členové Pantery – Philip Anselmo a Rex Brown, vyrazí v roce 2023 na reunionové turné a nevynechají ani Českou republiku, fanouškům se v červnu představí v pražské O2 areně.

V červenci bylo poprvé oznámeno, že reformovaná kapela PANTERA – představující přeživší členy Philip Anselmo (zpěv) a Rex Brown (baskytara) spolu s kytaristou Zakkem Wyldem (OZZY OSBOURNE, BLACK LABEL SOCIETY) a bubeníkem Charliem Benantem (ANTHRAX) – bude hlavní hvězdou řady festivalů a koncertů v Severní a Jižní Americe a Evropě.

Blížícím se turné, Pantera začala odhalovat své plány na evropské arénové scéně a festivalové termíny pro jaro a léto 2023. Nedávno oznámila devět nových evropských koncertů, které se přidaly k jejich dříve oznámeným festivalovým termínům po celé Evropě na příští rok. Do Evropy zamíří v květnu a červnu, turné zahájí 26. května v bulharské Sofiii následovat budou koncerty v Maďarsku, Rakousku, Polsku, České republice a Německu.

Kapela jejíž poslední vystoupení se konalo 26. srpna 2001 na Beast Feast v Jokohamě v Japonsku, se v současné době připravuje na nadcházející koncerty ve střední a jižní Americe, které jsou naplánovány na příští měsíc, přičemž jejich první show bude zahájena na festivalu Heavnen & Hell v Mexico City v pátek 2. prosince.

Panteru spoluzaložili Vincent „Vinnie Paul“ Abbott na bicí a „Dimebag“ Darrell Abbott na kytaru. Po té co se v roce 2003 rozpadla, založili DAMAGEPLAN. Když 8. prosince 2004, vystupovali s DAMAGEPLAN v Alrosa Villa v Columbusu, Ohio, byl Dimebag zastřelen na pódiu problémovým schizofrenikem, který věřil, že členové PANTERA kradou jeho myšlenky.

Pantera je jednou z nejúspěšnějších a nejvlivnějších kapel v historii heavy metalu, kombinující prvky hardcoru a thrashe, vytvořila hrozivý zvuk, který se mnoho umělců snažilo napodobit. Založena zesnulými bratry, Pantera prorazila po vydání jejich pátého alba Cowboys from Hell z roku 1990 s novým zpěvákem Philem Anselmem a následným albem Vulgar Display of Power z roku 1992, s jednoduchostí skladeb jako „Walk“, které získaly kapelu mainstreamovou popularitu.

Vstupenky na koncert pod taktovkou koncertní agentury Live Nation, který se uskuteční 12. června 2023 v pražské O2 areně, se začnou prodávat v pátek 25. listopadu od 10 hodin.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X