Legendy Marco Mendoza a Adam Bomb mají společně namířeno do Kolína

Jeden z nejvytíženějších a nejvyhledávanějších baskytarových hráčů současné epochy MARCO MENDOZA, vystoupí společně s newyorskou klubovou legendou, kytaristou, zpěvákem a skladatelem Adamem Bombem na jednom pódiu v Městském společenském domě v Kolíně.

Již po několikáté se do Čech vrací, fenomenální baskytarista Marco Mendoza, člen superskupin THE DEAD DAISIES, WHITESNAKE, THIN LIZZY, TED NUGENT, BLUE MURDER aj.). Tentokrát je to opět s jeho sólovým projektem a navazuje tak na veleúspěšnou evropskou část „Viva La Rock Tour“.

Prvním albem na kterém se Marco Mendoza objevil, byla sólová deska nikoho menšího než Billa Warda z BLACK SABBATH nazvaná Ward One: Along The Way v roce 1990. V roce následujícím je přijat kytaristou Johnem Sykese do jeho formace BLUE MURDER, kde působí do roku 1993 a podílí se na albu „Nothin´ But Trouble“. V roce následujícím se objeví ještě na živáku „Screaming Blue Murder“, ale to už funguje v řadách znovuobnovených THIN LIZZY (spolu se Sykesem, Gorhamem, Whartonem a Brianem Downeyem).

Kapela nepravidelně koncertuje a v roce 2000 vydává album One Night Only, kdy už ale Mendoza začíná na další 3 roky nahrávat a cestovat po boku kytarového šílence TEDA NUGENTA. V období jeho působení v THIN LIZZY, ale ještě stíhá nahrávat několik alb Johna Sykese a dalších umělců a v roce 2000 se objeví také na sólovce Davida Coverdala „Into The Light“.

Rok 2004 ho zastihl na turné se skupinou WHITESNAKE, aby se v sezóně další opět vrátil na 2 roky do THIN LIZZY. Později přijímá nabídku George Lynche (ex- Dokken) a pokračuje v koncertování s jeho formací LYNCH MOB.

Výčet jeho aktivit by mohl být prakticky nekonečný, tak snad jen, že kromě spolupráce s mnoha dalšími hudebníky na jejich projektech, se několik let objevuje v řadách skupiny BLACK STAR RIDERS (následovníka THIN LIZZY) nebo v super group THE DEAD DAISIES.

Je hodně důležité zmínit Marcovi spoluhráče na tomto turné. Se svou kytarou se do ČR vrací, stejně jako v loňském roce, vynikající kytarista legendárních hard-rockerů Tygers Of Pan Tang – Michael McCrystal. Za bicí soupravou se poprvé představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses).

SPECIÁLNÍ HOST: ADAM BOMB (USA)

Vyjímečné na tomto Kolínském koncertě je, že se Marco Mendoza na pódiu setká s newyorskou klubovou legendou, kytaristou, zpěvákem a skladatelem Adamem Bombem který bude jeho speciálním hostem.

Adam Bomb je geniální kytarista, velezkušený hudebník, skladatel a dokonalý rock’n’rollový bůh! Koncertoval a nahrával s takovými veličinami jako například LED ZEPPELIN nebo AC/DC. Jeho rock je temně elegantní glam, jeho rock’n’roll hravý a zábavný, a jeho metal a hardcore jsou tvrdí a nekompromisní. To vše se skvělou image, perfektním hráčským umem, ohňovými a světelnými efekty.

Adama Bomb má na svém kontě 14 alb (2 se svým bočním projektem Get Animal), spolupráci s mnoha velikány včetně Chucka Berry nebo baskytaristy John Paula Jonese z Led Zeppelin. V posledních letech hodně spolupracuje s kytaristou Billyho Idola Steve Stevensem a zpěvákem Michaelem Monroem (Hanoi Rocks). Adamova show jsou opravdovým rock´n´rollovým svátkem, včetně výrazných pyrotechnických efektů.

Středa 27. listopad 2019
Městský společenský dům Kolín
Začátek ve 20:00
Předprodej vstupenek: 350,- 
Na místě 400,-

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X