Motorkáři z Droužkovic a rockové kapely pomohli hendikepované Michalce

Již osmým rokem uspořádali motorkáři z Droužkovic v Ústeckém kraji akci s názvem Vyjížďka „Bav se a pomáhej“, zaměřenou na podporu dětí s handicapem

O Motorkářích Droužkovice je známo, že podporují Handicapované děti a pomáhali i letos. 29. srpna se uskutečnil již osmý ročník akce VYJÍŽĎKA BAV SE A POMÁHEJ „. Výtěžek z ní tentokrát putoval k Michalce Bernardové která následkem brzkého porodu trpí mozkovou obrnou, diaparesou s kvadrupostižením, strabismem a opožděným psychomotorickým vývojem.

Kromě vyjížďky motorkářů a spousty soutěží které k motorkářským sešlostem patří, si všichni, kdo zavítali, mohli užít také pořádnou dávku rockové muziky. Po tradiční spanilé jízdě motorek otevírala hudební odpoledne rocková kapela s kořeny v Teplicích, s poetickým názvem Melodica, která natáčí své v pořadí již třetí cédéčko a 7. září vypustí do světa videoklip ve kterém účinkují David Gránský a Lucie Vondráčková. Křest proběhne v Praze.

Po soutěži házení sudem, přitvrdila Mostecká skupina Cumbal. Tato parta, která je na scéně zhruba 10 let, nikdy nezklame. V současné době maká na další desce ale kdy ji fanouškům představí, to se budeme muset nechat překvapit.

Další kapelou která na charitativní akci vystoupila, byl teplický Aliance Rock, který příští rok oslaví 20 let od svého vzniku. Hráli pecky od Škworů, Judas Priest, Horkýže Slíže a mnoho dalších. Následovalo vystoupení jedenáct let existující formace Liberate ze Sokolova hrající Power rock v latině, tuším jako jediná v republice. Jejich staré album je inspirováno temnou dobou inkvizice. Hráli s obrovským nasazením a pilně pracují na nových kusech.

Chomutovský Fat Bat je oproti ostatním poměrně novou kapelou. Fungují od roku 2017 a zajímavostí je, že první rok hráli pouze ve třech. Letos to měli jet rozbalit na Masters Of Rock který byl ze známých důvodů bohužel zrušen. „Tlustý netopýr“ ale nemusí být smutný, protože po českém křtu jejich CD bude následovat i ten mezinárodní, a to za přítomnosti Radka Kaliniče a S.D.I.

Za hustého lijavce nastoupili severočeští Toxic People. Jejich nový bubeník s nenápadným a nevinným kukučem umí řádně šlápnout do pedálů, takže nějaký déšť vůbec nikoho nerozházel. Stejně jako předchozí kapela měli vystoupit na zrušeném festivalu Masters of Rock. Závěr večera patřil Kabát Band CV. Kluci spolu hrají asi čtyři roky a podle vyjádření jejich zpěváka ladí alkoholem.

Pořádající motorkáři „Blbouni“ z Droužkovic by všem vystupujícím bez nároku na honorář, sponzorům a všem lidem, kterým není lhostejný osud bližních, chtěli poděkovat a těší se na další, už 9. ročník Vyjížďky „Bav se a pomáhej“.

Text a foto: Radka Havelková

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...